Південна Корея хоче прийняти з України північнокорейських військовополонених

Джерело: Bloomberg

Південна Корея заявила, що готова надати притулок північнокорейським військовим, яких взяли в полон українські військові, якщо вони бажають перейти на бік Сеула.

У заяві Міністерства закордонних справ Південної Кореї зазначається, що відповідно до конституції країни, північнокорейці вважаються громадянами Південної Кореї. У відомстві підкреслили, що повага до вільного волевиявлення відповідає міжнародному праву, і додали, що полонених не слід повертати туди, де існує загроза переслідувань.

Сеул повідомив, що вже доніс свою позицію до української сторони та продовжить необхідні консультації. Це рішення стало реакцією на повідомлення про те, що один із полонених північнокорейських солдатів заявив в інтерв’ю газеті Chosun Ilbo про намір просити притулок у Південній Кореї.

Раніше Україна повідомила, що взяла в полон двох північнокорейських військових, які воювали на боці Росії в Курській області. Київ заявив, що готовий повернути їх у межах можливого обміну, якщо Пхеньян зможе організувати повернення українських військових, які перебувають у російському полоні.

За словами президента Володимира Зеленського, в боях у Курській області було вбито або поранено близько 4000 північнокорейських солдатів. Загалом КНДР направила на війну проти України близько 12 000 військових.

Сьогодні, 21 лютого, російські окупанти атакували дроном поліцейське авто на Харківщині. Постраждали троє правоохоронців.

Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали у Київській області агентів російського ФСБ, які готували нові теракти – підриви будівель ЗСУ і правоохоронних органів.

Держсекретар США Марко Рубіо пояснив останні висловлювання президента США Дональда Трампа тим, що він “дуже засмучений” президентом України Володимиром Зеленським.

За даними української розвідки, російські пропагандисти отримали вказівки почати просування “переможних” наративів до третіх роковин повномасштабного вторгнення в Україну.

Сенатор Майк Лі, республіканець від штату Юта, представив законопроєкт під назвою “Акт про повний вихід з Організації Об’єднаних Націй до 2025 року”, який пропонує припинити членство США в ООН та її афілійованих органах, а також фінансування цих груп.