Південна Корея хоче заборонити вживання собачого м’яса

Джерело: The Washington Post

Південна Корея планує до кінця року ввести закон, який заборонятиме вживати собаче м’ясо.

Зазначається, що у Південній Кореї не заборонено та водночас не легалізовано вживання собачого м’яса. Неодноразово різні уряди країни говорили про таку заборону, однак так і не досягали жодного прогресу щодо цього питання.

Однак зараз у країні зростає кількість осіб, які вимагають ввести відповідну заборону: більшість молодих корейців відмовляються від такого м’яса, та і міжнародні правозахисники критикують таку практику.

17 листопада правляча партія Південної Кореї “Сила народу” опублікувала план законопроєкту.

“Ми хочемо ухвалити спеціальний закон про заборону собачого м’яса протягом цього року, щоб якнайшвидше розв’язати цю проблему”, – сказав депутат Юй Ей-дон.

Спеціальний закон дозволить протягом 3-х років поступово забороняти вживання собачого м’яса. Якщо законопроєкт ухвалять, то повністю собаче м’ясо буде заборонено з 2027 року.

Згідно з законопроєктом, собачі ферми, бойні, торговці та ресторани повинні будуть передати місцевій владі план відмови від собачого м’яса.

“Ми надамо повну підтримку фермерам, м’ясникам та іншим підприємствам, яким загрожує закриття чи перехід через цей закон”, – додав депутат.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль та його дружина Кім Кеон Хі відомі як любителі тварин. Вони мають 6 собак та 5 котів.

У серпні перша леді відвідала захід, присвячений захисту прав тварин та заявила, що потрібно припинити вживати собаче м’ясо.

Згідно з минулорічним урядовим дослідженням, у Південній Кореї є близько 1 150 собачих ферм і понад півмільйона собак, які вирощуються на м’ясо, що значно менше, ніж десятиліття тому. Зменшення попиту на собаче м’ясо відображає зміну суспільного сприйняття разом зі зростанням кількості домашніх тварин у Південній Кореї.

  • Король Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Чарльз III нещодавно підтвердив план прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака щодо остаточної заборони куріння для наступного покоління.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 23 грудня, починаючи з 14:10, у кількох областях України вимушено застосували аварійні відключення.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

Військовий священник ПЦУ розповів, що понад 20 українських військових змогли відвідати бій Олександра Усика завдяки його особистій підтримці. Спортсмен через свій благодійний фонд організував переліт, проживання, харчування та забезпечив найкращі місця біля рингу для учасників бойових дій.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.