Південна Корея і Японія ввели санкції проти причетних до торгівлі зброєю між РФ та КНДР

Джерело: Reuters

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

МЗС Південної Кореї повідомили, що санкції запроваджено проти семи громадян Північної Кореї та двох російських суден.

Російські судна перевезли велику кількість контейнерів з КНДР, наповнених зброєю. США та Південна Корея неодноразово повідомляли про торгівлю зброєю між КНДР та РФ, однак Москва і Пхеньян все заперечували.

За даними МЗС Південної Кореї, один громадянин Північної Кореї, який представляв контрольовану державою компанію в Сирії, вів переговори про сприяння торгівлі зброєю з росіянином з ПВК “Вагнера” у період між 2022 і 2023 роками. Міністерство посилалося на щорічний звіт групи експертів ООН. моніторинг замкнутого стану.

Міністерство заявило, що ще одна особа в компанії, що базується в Росії, брала участь у постачанні дизельного пального з Росії до Північної Кореї, звинувативши обох у порушенні резолюцій Ради Безпеки ООН.

П’ятеро інших північнокорейців допомогли зібрати кошти на підтримку розвитку Пхеньяном ядерної та ракетної програм, заробляючи іноземну валюту як ІТ-працівники, мовиться у заяві Південної Кореї.

Минулого місяця Росія назвала санкції Південної Кореї проти російських фізичних та юридичних осіб “недружнім кроком” і попередила, що з часом зреагує на це.

Японія також повідомила про запровадження санкцій проти 11 організацій та однієї особи. Серед них – російські групи, залучені до військової співпраці з метою підтримки вторгнення Росії в Україну.

“Закупівля Росією зброї у Північної Кореї порушує відповідні резолюції ООН, які повністю забороняють передачу зброї та пов’язаних з нею матеріалів до та з Північної Кореї”, — заявив на пресконференції головний секретар кабінету міністрів Японії Йосімаса Хаясі.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.