Південна Корея «не стоятиме осторонь», якщо КНДР отримає допомогу РФ для посилення свого озброєння
Джерело: CNN
20 вересня у своєму зверненні до Генеральної Асамблеї ООН президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що його країна спільно зі своїми союзниками “не буде стояти осторонь”, якщо Північна Корея отримає допомогу Росії для посилення своїх можливостей зброї масового знищення.
Хоча військова сила в різних країнах може відрізнятися, об’єднавшись у непохитній солідарності та неухильно дотримуючись наших принципів, ми можемо стримувати будь-які незаконні провокації, — наголосив Юн.
Глава Південної Кореї також закликав реформувати Раду Безпеки ООН. З його словами, парадоксально, що “постійний член Ради Безпеки ООН, на якого покладено роль головного охоронця світу в усьому світі, веде війну, вдираючись до іншої суверенної держави, і отримує зброю та боєприпаси від режиму, який грубо порушує резолюції Ради Безпеки ООН”.
У такій ситуації заклик до реформування Ради Безпеки ООН отримав би широку підтримку. І якщо КНДР отримає інформацію та технології, необхідні для посилення свого потенціалу ЗМЗ в обмін на підтримку Росії звичайними озброєннями, угода буде прямою провокація, яка загрожує миру та безпеці не лише України, а й Республіки Корея, – додав президент.
На початку цього місяця лідер Північної Кореї Кім Чен Ин відвідав Росію та зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним. Кім запропонував свою підтримку Путіну після їхніх переговорів, сказавши, що завжди буде “на боці Росії”, і, здається, схвалив війну РФ проти України. Путін назвав їхні переговори “дуже предметними”.
- У південнокорейському МЗС натякнули, що Сеул може запровадити санкції проти Росії після того, як президент РФ Володимир Путін провів зустріч з президентом КНДР Кім Чен Ином.
- У Державному департаменті США заявили, що Сполучені Штати “без вагань” запровадять додаткові санкції на Росію та Північну Корею, якщо вони укладуть будь-які нові угоди стосовно продажу озброєння.
- Лідер КНДР, імовірно, знайшов нові способи продовжити розбудову ядерного арсеналу — фінансова допомога надходить Північній Кореї від Росії.
- 15 серпня речник Держдепартаменту США Ведант Пател зазначив, що РФ порушить резолюції ООН, якщо досягне угоди про озброєння з Північною Кореєю.
Служба безпеки затримала агентку російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), що допомагала російським окупантам прориватися до Покровська на Донеччині.
На тлі намагань президента США Дональда Трампа відновити стосунки з РФ, кількість американців – насамперед серед прихильників республіканців – які вважають Росію ворожою країною, впала до найнижчого рівня з 2022 року.
Сполучені Штати запровадили нові портові збори для суден, які збудовані у Китаї чи використовуються КНР. Мета – стимулювати американську суднобудівельну промисловість та обмежити домінування Китаю у цій сфері.
Вранці 18 квітня російські окупанти атакували безпілотником Суми, поціливши у місцевий кондитерський цех.
Триває 1150-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 938 тисяч осіб.