Південна Корея планує збільшити військову допомогу Україні

Джерело: Офіс президента України.

Президент Республіки Корея Юн Сок Йоль заявив, що Південна Корея планує збільшити військову та гуманітарну допомогу Україні.

“Я сподіваюсь, що сьогоднішні перемовини та візит стануть новою сторінкою у наших відносинах. Ми сьогодні започаткували ініціативу допомоги Україні у сфері військової й гуманітарної підтримки та повоєнного відновлення”, – сказав Юн Сок Йоль.

За його словами, і він, і президент Зеленський вважають, що найважливіше для України зараз – гарантувати безпеку та перемогу.

Також президент Республіки Корея повідомив, що ознайомився з “Формулою миру” і вважає, що її необхідно реалізувати.

Крім того, президент Південної Кореї нагадав, що його країна надавала Україні військову допомогу, зокрема минулого року це були бронежилети, шоломи та інша необхідна амуніція.

“Ми сподіваємося, що цього року рівень нашої допомоги буде набагато більшим”, – заявив Юн Сок Йоль.

Також він зазначив, що минулого року уряд Республіки Корея виділив 100 млн доларів на підтримку України. Цього року ця підтримка становитиме 150 млн доларів.

Юн Сок Йоль додав, що уряд Республіки Корея також розгляне можливість надання Світовим банком 10 млн доларів на підтримку України.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.