Південна Корея та НАТО посилять партнерство щодо безпеки та кіберзагроз

Джерело: Reuters
Лідери Південної Кореї та НАТО заявили, що розширять співпрацю з питань глобальної безпеки, включаючи Україну та Північну Корею.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль сказав, що безпека в Атлантичному та Індо-Тихоокеанському регіонах нероздільна.
“Я приїхав, щоб інституціоналізувати рамки співпраці шляхом створення індивідуальних програм партнерства, а також обговорити співпрацю у сфері військової розвідки та кіберсфери”, — сказав Юн генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу.
Столтенберг подякував Юну за те, що він приєднався до засудження агресії Росії проти України, і сказав, що ядерні та ракетні загрози Північної Кореї є важливою проблемою, яка впливає на НАТО та за її межами.
Очікується, що Південна Корея та НАТО домовляться про розширення співпраці в 11 сферах.
Раніше Столтенберг і президент України Володимир Зеленський закликали Південну Корею посилити військову підтримку України.
- Виступаючи напередодні саміту в Литві, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що він “впевнений, що це буде позитивним і сильним сигналом” на шляху України до членства.
- Президенти США та України – Джо Байден та Володимир Зеленський – зустрінуться 12 липня у Вільнюсі, де проходитиме саміт НАТО.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.