Південна Корея зареєструвала рекордну кількість росіян, що шукають притулку – CNN

Джерело: CNN

Згідно зі звітом, опублікованим на початку лютого Корейською імміграційною службою, у 2023 році в Південній Кореї попросили притулку 5750 громадян Росії.

Як зауважили у виданні, це в п’ять разів перевищує кількість осіб, які звернулися за захистом у 2022 році, і більше, ніж загальна кількість заявок на отримання притулку від росіян, зареєстрованих між 1994 і 2019 роками.

За даними Імміграційної служби, торік також було зареєстровано найбільшу на той момент загальну кількість заяв про надання притулку за останні вісім років. Після росіян найбільші групи шукачів притулку прибули з Казахстану, Китаю та Малайзії.

Ця тенденція збереглася і в цьому році: росіяни становили найбільшу групу шукачів притулку в січні, йдеться в матеріалі.

Найпоширенішими причинами шукачі притулку називали переслідування за релігійною ознакою та політичне переслідування. Інші причини включали дискримінацію за приналежність до певної соціальної групи, раси чи національності.

У службі не уточнили причини, які назвали шукачі притулку з Росії.

Зазначається, що Південна Корея має суворе імміграційне законодавство, включаючи запити про надання притулку.

Згідно зі звітом, за останні три десятиліття лише 4052 особи були визнані переселенцями в Південній Кореї із понад 103 000 заявок на надання притулку.

Особливо потік російських шукачів притулку зріс після повномасштабного вторгнення в Україну. Так, за останні два роки сотні тисяч осіб залишили Росію – багато з них, втікаючи від призову в армію.

Повідомляється, що у Південній Кореї п’ятеро росіян застрягли в міжнародному аеропорту Інчхон поблизу столиці Сеула у 2022 році, намагаючись ухилитися від мобілізації в РФ.

Утім, Міністерство юстиції Південної Кореї відхилило їхні заяви про надання статусу біженця, фактично залишивши їх “у підвішеному стані в аеропорту”.

“Побоюючись повертатися до Росії, вони провели майже п’ять місяців в аеропорту: спали в терміналі та харчувалися стравами від міграційного відділу Південної Кореї. На початку 2023 року двом чоловікам дозволили покинути аеропорт”, – пише агентство.

Один із чоловіків розповів, що спершу його планом було поїхати до Казахстану, але він передумав, коли дізнався, що там депортують росіян, які втікають.

Про подібні історії повідомлялося й в інших місцях. Зокрема дані прикордонних органів Сполучених Штатів свідчать, що кількість російських громадян, які прибули до США, зросла після того, як РФ оголосила мобілізацію у вересні 2022 року.

Дані митної та прикордонної служби США свідчать, що з жовтня 2022 року по лютий 2023 року майже 22 тисячі росіян намагалися потрапити до США через південний кордон країни.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.