Південна Корея зареєструвала рекордну кількість росіян, що шукають притулку – CNN

Джерело: CNN

Згідно зі звітом, опублікованим на початку лютого Корейською імміграційною службою, у 2023 році в Південній Кореї попросили притулку 5750 громадян Росії.

Як зауважили у виданні, це в п’ять разів перевищує кількість осіб, які звернулися за захистом у 2022 році, і більше, ніж загальна кількість заявок на отримання притулку від росіян, зареєстрованих між 1994 і 2019 роками.

За даними Імміграційної служби, торік також було зареєстровано найбільшу на той момент загальну кількість заяв про надання притулку за останні вісім років. Після росіян найбільші групи шукачів притулку прибули з Казахстану, Китаю та Малайзії.

Ця тенденція збереглася і в цьому році: росіяни становили найбільшу групу шукачів притулку в січні, йдеться в матеріалі.

Найпоширенішими причинами шукачі притулку називали переслідування за релігійною ознакою та політичне переслідування. Інші причини включали дискримінацію за приналежність до певної соціальної групи, раси чи національності.

У службі не уточнили причини, які назвали шукачі притулку з Росії.

Зазначається, що Південна Корея має суворе імміграційне законодавство, включаючи запити про надання притулку.

Згідно зі звітом, за останні три десятиліття лише 4052 особи були визнані переселенцями в Південній Кореї із понад 103 000 заявок на надання притулку.

Особливо потік російських шукачів притулку зріс після повномасштабного вторгнення в Україну. Так, за останні два роки сотні тисяч осіб залишили Росію – багато з них, втікаючи від призову в армію.

Повідомляється, що у Південній Кореї п’ятеро росіян застрягли в міжнародному аеропорту Інчхон поблизу столиці Сеула у 2022 році, намагаючись ухилитися від мобілізації в РФ.

Утім, Міністерство юстиції Південної Кореї відхилило їхні заяви про надання статусу біженця, фактично залишивши їх “у підвішеному стані в аеропорту”.

“Побоюючись повертатися до Росії, вони провели майже п’ять місяців в аеропорту: спали в терміналі та харчувалися стравами від міграційного відділу Південної Кореї. На початку 2023 року двом чоловікам дозволили покинути аеропорт”, – пише агентство.

Один із чоловіків розповів, що спершу його планом було поїхати до Казахстану, але він передумав, коли дізнався, що там депортують росіян, які втікають.

Про подібні історії повідомлялося й в інших місцях. Зокрема дані прикордонних органів Сполучених Штатів свідчать, що кількість російських громадян, які прибули до США, зросла після того, як РФ оголосила мобілізацію у вересні 2022 року.

Дані митної та прикордонної служби США свідчать, що з жовтня 2022 року по лютий 2023 року майже 22 тисячі росіян намагалися потрапити до США через південний кордон країни.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.

У фінському місті Тампере закривають музей Леніна, який пропрацював 78 років.

Протягом доби, 24 квітня, на фронті зафіксовано 84 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 13 ракетних та 51 авіаційного удару, здійснив 16 обстрілів з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах.