Північна Корея може запустити супутник-розвідник
Джерело: BBC News
Японські ЗМІ повідомляють, що Північна Корея може спробувати запустити третій розвідувальний супутник вже опівночі 30 листопада.
У Токіо заявили, що Пхеньян повідомив їх про дев’ятиденне вікно для запуску, яке закінчується о 23:59 за місцевим часом 30 листопада.
Японія співпрацюватиме з Південною Кореєю, щоб “настійно закликати” КНДР не продовжувати запуск, який, за їхніми словами, порушить резолюції ООН.
Цього року Пхеньяну двічі не вдалося вивести супутник-розвідник у космос.
Супутник-розвідник є бажаним для північнокорейського лідера Кім Чен Ина, оскільки це дозволить йому відстежувати вхідні атаки та точніше планувати власні.
Однак Рада Безпеки ООН заборонила Пхеньяну запускати супутники, оскільки розглядає це як привід для випробування ракетних технологій КНДР.
- У вівторок, 14 листопада, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що країни-члени ООН стурбовані тим, що Китай і Росія допомагають Північній Кореї розширювати свій військовий потенціал та уникати санкцій ООН.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен має прибути до Сеула (Південна Корея) в середу, 8 листопада, для переговорів, оскільки союзники посилюють співпрацю через стурбованість щодо більш тісних військових зв’язків Північної Кореї з Росією.
- Північна Корея могла надати Росії балістичні ракети малої дальності та зенітні ракети на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України, заявив військовий високопосадовець Південної Кореї.
Надвечір 21 липня уу ДСНС поінформували про ліквідацію пожеж, що виникли внаслідок російських атак: двоє людей загинули, ще 15 постраждали.
У Головному управлінні розвідки МО опублікували відео з результатом роботи наземних дронів на Торецькому та Покровському напрямках.
Сапери ДСНС ліквідували бойову частину збитої російської ракети Х-69 у Києві, що впала поруч із житловим будинком після масованої атаки росіян.
21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння.
Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.