Північна Корея може запустити супутник-розвідник

Джерело: BBC News

Японські ЗМІ повідомляють, що Північна Корея може спробувати запустити третій розвідувальний супутник вже опівночі 30 листопада.

У Токіо заявили, що Пхеньян повідомив їх про дев’ятиденне вікно для запуску, яке закінчується о 23:59 за місцевим часом 30 листопада.

Японія співпрацюватиме з Південною Кореєю, щоб “настійно закликати” КНДР не продовжувати запуск, який, за їхніми словами, порушить резолюції ООН.

Цього року Пхеньяну двічі не вдалося вивести супутник-розвідник у космос.

Супутник-розвідник є бажаним для північнокорейського лідера Кім Чен Ина, оскільки це дозволить йому відстежувати вхідні атаки та точніше планувати власні.

Однак Рада Безпеки ООН заборонила Пхеньяну запускати супутники, оскільки розглядає це як привід для випробування ракетних технологій КНДР.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.