Північна Корея може запустити супутник-розвідник
Джерело: BBC News
Японські ЗМІ повідомляють, що Північна Корея може спробувати запустити третій розвідувальний супутник вже опівночі 30 листопада.
У Токіо заявили, що Пхеньян повідомив їх про дев’ятиденне вікно для запуску, яке закінчується о 23:59 за місцевим часом 30 листопада.
Японія співпрацюватиме з Південною Кореєю, щоб “настійно закликати” КНДР не продовжувати запуск, який, за їхніми словами, порушить резолюції ООН.
Цього року Пхеньяну двічі не вдалося вивести супутник-розвідник у космос.
Супутник-розвідник є бажаним для північнокорейського лідера Кім Чен Ина, оскільки це дозволить йому відстежувати вхідні атаки та точніше планувати власні.
Однак Рада Безпеки ООН заборонила Пхеньяну запускати супутники, оскільки розглядає це як привід для випробування ракетних технологій КНДР.
- У вівторок, 14 листопада, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що країни-члени ООН стурбовані тим, що Китай і Росія допомагають Північній Кореї розширювати свій військовий потенціал та уникати санкцій ООН.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен має прибути до Сеула (Південна Корея) в середу, 8 листопада, для переговорів, оскільки союзники посилюють співпрацю через стурбованість щодо більш тісних військових зв’язків Північної Кореї з Росією.
- Північна Корея могла надати Росії балістичні ракети малої дальності та зенітні ракети на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України, заявив військовий високопосадовець Південної Кореї.
30 квітня Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт, що посилює військову дисципліну та запроваджує механізми протидії дискримінації й сексуальним домаганням у ЗСУ.
Президент США Дональд Трамп вважає, що Україні не обов’язково надавати більше летальної зброї, щоб виграти війну.
30 квітня Вищий антикорупційний суд визнав винуватими експосадовців філії “Центр транспортного сервісу “Ліски” АТ “Укрзалізниця”, засудивши їх на строк від восьми років ув’язнення.
Підписання рамкової угоди між США та Україною стосовно використання українських рідкісноземельних металів постало перед ризиком зриву в останній момент. Сторони вже були готові підписати документ.
Речниця Єврокомісії Аніта Гіппер заявила, що останні деталі про те, як у російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням, що окупація є смертельною загрозою для українців.