Північна Корея може запустити супутник-розвідник
Джерело: BBC News
Японські ЗМІ повідомляють, що Північна Корея може спробувати запустити третій розвідувальний супутник вже опівночі 30 листопада.
У Токіо заявили, що Пхеньян повідомив їх про дев’ятиденне вікно для запуску, яке закінчується о 23:59 за місцевим часом 30 листопада.
Японія співпрацюватиме з Південною Кореєю, щоб “настійно закликати” КНДР не продовжувати запуск, який, за їхніми словами, порушить резолюції ООН.
Цього року Пхеньяну двічі не вдалося вивести супутник-розвідник у космос.
Супутник-розвідник є бажаним для північнокорейського лідера Кім Чен Ина, оскільки це дозволить йому відстежувати вхідні атаки та точніше планувати власні.
Однак Рада Безпеки ООН заборонила Пхеньяну запускати супутники, оскільки розглядає це як привід для випробування ракетних технологій КНДР.
- У вівторок, 14 листопада, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що країни-члени ООН стурбовані тим, що Китай і Росія допомагають Північній Кореї розширювати свій військовий потенціал та уникати санкцій ООН.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен має прибути до Сеула (Південна Корея) в середу, 8 листопада, для переговорів, оскільки союзники посилюють співпрацю через стурбованість щодо більш тісних військових зв’язків Північної Кореї з Росією.
- Північна Корея могла надати Росії балістичні ракети малої дальності та зенітні ракети на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України, заявив військовий високопосадовець Південної Кореї.
США та Україна наближаються до укладення угоди щодо корисних копалин на сотні мільярдів доларів, за якою США висловлять бажання зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”, згідно з проєктом угоди, що потрапив до рук Axios.
Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що українські журналісти, які перебувають в російському ув’язненні, зазнають тортур.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що планує зустріч із главою Української держави Володимиром Зеленським цього або вже наступного тижня для підписання угоди про постачання корисних копалин.
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали.
24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.