Північна Корея заявила, що випробувала нову стратегічну крилату ракету
Джерело: Reuters
В четвер, 24 січня, Північна Корея заявила, що в середу, 23 січня, випробувала свою нову стратегічну крилату ракету.
Ракета під назвою “Pulhwasal-3-31” наразі розробляється, і випробувальний запуск не вплинув на безпеку сусідніх країн, заявили державні ЗМІ, додавши, що це “не має нічого спільного” з регіональною ситуацією.
Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що, на їх думку, випробування мало на меті перевірити модернізацію можливостей існуючих ракет.
У середу, 23 січня, військові Південної Кореї заявили, що Північна Корея випустила кілька крилатих ракет у бік моря біля свого західного узбережжя.
Крилаті ракети Північної Кореї зазвичай викликають менший інтерес, ніж балістичні ракети, оскільки вони прямо не заборонені жодною резолюцією Ради Безпеки ООН.
Але аналітики кажуть, що крилаті ракети середньої дальності наземного удару становлять не меншу загрозу, ніж балістичні ракети.
Крилаті ракети та балістичні ракети малої дальності, які можуть бути озброєні як звичайними, так і ядерними бомбами, вважаються особливо дестабілізуючими у випадку конфлікту, оскільки може бути незрозуміло, яку боєголовку вони несуть.
- Голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов зазначив, що нині РФ витрачає більше зброї та боєприпасів, ніж може виробити, водночас бореться з контролем якості, цим і пояснюється пошук Росією зброї в інших країнах.
- Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що Росія прагне налагодити відносини з Південною Кореєю, аби пом’якшити наслідки свого зближення з КНДР.
- Офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.