РФ хоче покращити відносини з Південною Кореєю, щоб пом’якшити наслідки співпраці з КНДР
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що Росія прагне налагодити відносини з Південною Кореєю, аби пом’якшити наслідки свого зближення з КНДР.
18 січня посол РФ у Південній Кореї Георгій Зінов’єв заявив, що Росія “вітатиме” Південну Корею у колі “дружних” держав та запропонував південнокорейському бізнесу долучитись до відновлення окупованого Донбасу.
Зінов’єв додав, що Південна Корея не хоче бачити стратегічну поразку РФ в Україні та застеріг Сеул від надання військової допомоги Києву.
Російський посол також заявив, що російсько-північнокорейська співпраця нібито не порушує жодних міжнародних санкцій.
Водночас в ISW нагадали, що Південна Корея давно сигналізує про те, що невдоволена зближенням Росії та КНДР.
Зокрема 17 вересня 2023 року президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що військово-технічні угоди Росії та Північної Кореї можуть порушувати санкції Ради безпеки ООН, а офіційні особи Південної Кореї нещодавно попередили, що Північна Корея збільшує поставки зброї та боєприпасів до Росії.
“Продовження співпраці Росії з Північною Кореєю, ймовірно, ще більше відштовхне Південну Корею від Росії, і Кремль, ймовірно, побоюється наслідків цієї змінної динаміки в Індійсько-Тихоокеанському регіоні”, – резюмували фахівці.
- Офіційні особи Південної Кореї, на тлі повідомлень про те, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може продати нові типи зброї Росії, заявили, що Північна Корея використовує Україну як “випробувальний полігон” для своїх ядерних ракет.
В заповіднику для слонів на півночі Таїланду внаслідок повені евакуюють понад 100 слонів та десятки туристів. Дві тварини загинули під час евакуації.
93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.