Північнокорейські війська втратили 4 тисячі солдатів у війні проти України
Джерело: Володимир Зеленський
Втрати військових КНДР, які воюють на боці Росії, становлять 4 тис. осіб пораненими і вбитими. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на 25-му засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.
“Путін не просто зберігає свої інвестиції в агресію. Він подвоює їх. Він навіть почав наймати солдатів із Північної Кореї, щоб продовжувати цю війну. Північна Корея вивчає сучасні методи ведення війни. Вони не цінують своїх людей. На сьогодні вони втратили 4000 осіб”, – сказав Зеленський.
Він нагадав, що українські військові вже 5 місяців тримають буферну зону на Курщині. Для відповіді на українську операцію РФ довелось перемістити 60 тисяч солдатів із території України.
“Багато погроз Росії виявилися блефом, особливо після того, як українські сили висунулися в Курську область. Я впевнений, ще більше погроз виявляться блефом, якщо ми продовжимо працювати разом”, — сказав президент.
- Бійці Сил спеціальних операцій ЗС України знищили групу військовослужбовців Північної Кореї, серед яких, ймовірно, був офіцер.
- ССО опублікувало новий переклад з особистого щоденника солдата Північної Кореї, який воював на боці РФ у війні проти України.
- За повідомленням розвідки Південної Кореї, перший солдат КНДР, якого ЗСУ взяли у полон на Курщині, помер унаслідок ускладнення ран.
Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.