«Пізно почали щось робити»: Ігнат про виготовлення озброєння в Україні
Джерело: інтерв’ю Юрія Ігната для Курбанова LIVE
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що український оборонно-промисловий комплекс занадто пізно почав займатись розробкою вітчизняного озброєння і тому його фактично немає в України.
Ігнат повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ випустила по Україні понад 7000 ракет, частина з яких – українські ракети, які колись влада передала Росії, аби розплатитись за газ.
Він додав: якби Україна мала таку кількість ракет, то вона б завдала ударів по аеродромах, з яких РФ атакує українські міста.
“Але, на жаль, ми не маємо засобів. Все, що нам залишили після роззброєння України, при різній владі, це “Точка У” з дальністю 120 км і то в обмеженій кількості”, – зауважив Ігнат.
Вся інша зброя, зокрема ракети Х-22, передали Росії. Триста цих ракет окупанти випустили по Україні, зокрема такою ракетою був атакований ТЦ у Кременчуку влітку 2022 року. Також Україна свого часу віддала РФ і стратегічні бомбардувальники Ту-160 та Ту-95, наголосив речник.
“Ми це все віддали. І ми сьогодні стикнулись от з проблемою, що у нас цього всього немає, маючи величезний оборонно-промисловий комплекс. Понад 250 підприємств оборонки української фактично нічого, з часів незалежності, за 30 років не запропонували такого… Хіба зараз почали виготовляти певну продукцію”, – додав речник.
Зокрема мовиться про ракети “Нептун”, однак, додав Юрій Ігнат, їх дуже обмежена кількість.
Водночас українська ОПК так і не виготовила “Грім” (оперативно-тактичний ракетний комплекс), також незрозуміла ситуація з виготовленням танків.
“Тому, пізно ми почали зараз щось робити. Дуже сподіваюсь, що зараз у колаборації з західними партнерами буде щось виходити. Що їхні потужності і наші технології – або навпаки – спільне виробництво цього допоможе і боєприпасами, і технологіями, і головне дронами”, – сказав Ігнат.
- Міністр оборони України Рустем Умєров під час наради, проведеної разом із міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним закликав українських виробників озброєння до посилення співпраці за чіткими, зрозумілими правилами.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.