По всій Італії на білбордах з’явилися проросійські плакати

Джерело: CNN

Цього літа на білбордах по всій Італії з’явилися сотні проросійських плакатів із гаслом: “Росія нам не ворог” і зображенням рукостискання в кольорах італійського та російського прапорів.

Фото: CNN

Деякі, зокрема ті, що з’явилися цього тижня в Римі, також містять слова: “Достатньо грошей на зброю для України та Ізраїлю. Ми хочемо миру. Ми відкидаємо війну”.

Посольство України в Римі прокоментувало ситуацію.

“Ми глибоко стурбовані зухвалістю російської пропаганди у Вічному місті. Ми просимо муніципалітет Риму переглянути дозвіл на такі плакати, які мають чітку мету реабілітувати імідж держави-агресора”, – йдеться в повідомленні українського посольства на Х.

Офіційна реакція на плакати різна в різних регіонах. У деяких місцях їх зняли місцеві посадовці, а в інших вивіски залишили до закінчення терміну оплати.

У Римі плакати викликали обурення мерії, оскільки вони містили як назву міста, так і його офіційний символ. У постанові місцевій поліції та рекламній компанії, яка володіє рекламними щитами в Римі, було наказано видалити всі плакати.

Група Sovranita Popolare взяла на себе відповідальність за кампанію й стверджує, що після вторгнення Росії в Україну “політики, лідери, партії, уряд, підтримувані союзницькою та спільницькою пресою, повільно та звертаючись до громадян Італії, налаштували страх, що ворог близький до вторгнення в Європу”.

“Італійські розпалювачі війни протягом двох років розпалювали русофобію, почуття ненависті до російського народу, культури та мистецтва”, – заявила Sovranita Popolare.

Зауважимо, що офіційно уряд Італії під керівництвом Джорджії Мелоні підтримує продовження військової підтримки України з боку країни відповідно до резолюції, погодженої Європейським Союзом. 

Однак кілька членів правлячої коаліції Мелоні приватно виявляли симпатії до Росії, в тому числі покійний колишній прем’єр-міністр Сільвіо Берлусконі та віцепрем’єр-міністр і міністр транспорту Маттео Сальвіні.

Також опитування, проведене в травні для дослідницького центру European Council of Foreign Relations, свідчить, що більшість опитаних в Італії, а також Греції та Болгарії, виступають проти збільшення допомоги Україні.

Російські пропагандистські плакати не викликали помітного резонансу серед італійської громадськості, зокрема тому, що вони почали з’являтися в літні місяці, коли більшість італійців їдуть у відпустку.

Більшість коментарів до публікації українського посольства на Х стверджують, що Італія не повинна піддаватися цензурі, а свобода слова має бути дозволена.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.