Показники материнської смертності досягли найвищого рівня за останні 20 років
Джерело: Sky News
Велике британське дослідження засвідчило, що кількість жінок, які помирають під час вагітності або невдовзі після неї, зросла до найвищого рівня за 20 років.
До того ж, зазначають, що найбільше постраждали темношкірі жінки та жінки із бідних регіонів.
Згідно з дослідженням, проведеним Національним відділом перинатальної епідеміології Оксфордського відділу охорони здоров’я, у темношкірих жінок шанси померти втричі більші, ніж у білих.
Проте дослідження показало, що рівень материнської смертності серед темношкірих жінок трохи знизився з часу останнього опитування.
Згідно з дослідженням, тромбози та тромбоемболії, або тромби у венах, були основною причиною смерті. За ними йдуть COVID-19, хвороби серця та хвороби, пов’язані з психічним здоров’ям.
За словами авторів дослідження, рівень смертності зріс до рівня, якого не було з 2003-2005 років.
Директорка Національного відділу перинатальної епідеміології та керівниця звітності про материнство MBRRACE-UK професорка Меріан Найт вказала на “чіткі приклади систем материнства”.
“Забезпечення здоров’я до вагітності, включно з вирішенням таких захворювань, як надмірна вага або ожиріння, а також важливі дії для досягнення більш інклюзивного та персоналізованого догляду, мають бути терміново пріоритетними”.
- У світі кожні дві хвилини одна жінка помирає через причини, пов’язані з вагітністю або пологами. Так, з 2015 року прогрес щодо скорочення показників материнської смертності у світі уповільнився і цілей у сфері сталого розвитку не вдалося досягнути.
- У Сіднеї, Австралія, фізіотерапевтка Еванс подала петицію про проведення кесаревого розтину за допомогою матері, аби вона мала можливість першою доторкнутися до своєї дитини. Вона розповіла, що цей процес став для неї інтимним, але лікарі зазвичай відмовляють у процедурі з огляду на безпеку.
- Під час промови 8 січня у Ватикані Папа Римський Франциск закликав до загальної заборони сурогатного материнства, назвавши його “жалюгідним”.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.