Politico: поки Греція бореться з лісовими пожежами – міністр цивільної оборони відпочиває на яхті

Джерело: Politico з посиланням на грецьку газету Kathimerini

На тлі масових пожеж, які стрімко ширяться Грецією та забирають життя людей (відомо про щонайменше 5 загиблих), міністра цивільної оборони країни Нотіса Мітарачі побачили біля острова Патмос на яхті.

Як розповіли у виданні, 28 липня, після скандалу у ЗМІ, міністр подав у відставку. Своєю чергою, прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс вже прийняв її, звільнивши міністра, відповідального за служби громадської безпеки, включаючи поліцію, яка протягом останніх двох тижнів допомагала пожежній службі в боротьбі з численними лісовими пожежами в туристичних місцях, поблизу міст і військових баз.

“Він з’явився вчора вранці [27 липня] на далекому острові, щоб розпочати свою відпустку, сів на човен на кілька годин, а потім повернувся рано вранці, як ні в чому не бувало, в той час як відвідувачі пляжу в цьому районі дивувалися, чи все в порядку у них із зором”, – повідомила грецька газета Kathimerini.

Згідно із заявою офісу прем’єр-міністра, Мітарачі подав у відставку, посилаючись на “особисті причини”. Відомо, що його замінить Янніс Ойкономоу, заступник міністра спорту.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.