Польща посилить перевірку вантажівок на польсько-українському кордоні

Джерело: заява Міністерства інфраструктури Польщі

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

“Ми в постійному діалозі з транспортною галуззю. Під час останньої зустрічі ми домовилися, що державні служби посилять перевірку вантажівок на польсько-українському кордоні. Це була одна з вимог галузі”, — сказав він.

Гаджадхур підкреслив, що уряд також “вживатиме заходів в європейських інституціях, спрямованих на усунення недобросовісної конкуренції на транспортному ринку”.

Міністр інфраструктури зазначив, що під час саміту Транспортної ради Євросоюзу, який відбудеться в понеділок, 4 грудня, ЄС має підняти питання про наслідки скасування вимоги щодо наявності дозволів на в’їзд до ЄС для українських водіїв.

Довідка. Польські перевізники блокують рух вантажівок з України від 6 листопада. Спершу рух перекрили на трьох пунктах пропуску: Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ”.

Вже 23 листопада почалась блокада ще одного пункту пропуску – “Шегині – Медика”.

Мета блокування – домогтися від уряду України повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Зокрема протестувальники вимагають, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня.

Україна звернулася з офіційною нотою до МЗС Польщі з вимогою термінового розблокування кордону, оскільки блокада створює реальні загрози для життя і здоров’я людей.

Відомо, що в очікуванні розблокування кордону померло вже двоє українських водіїв.

У розслідуванні Guildhall заявили, що польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої ​​конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.

Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.

Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів. 

Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.