Словацькі далекобійники проведуть символічну блокаду українського кордону

Джерело: The Telegraph

Словацькі далекобійники влаштують символічну одногодинну блокаду головного пропуску Словаччини з Україною, щоб підтримати заклики Польщі обмежити кількість українських вантажівок на в’їзд до ЄС.

Профспілка автоперевізників UNAS повідомила, що блокування буде здійснюватися на переході Вишнє Німецьке з 13:00 у четвер, 16 листопада.

“Наша мета – підтримка польських колег, а також усіх вантажних перевізників ЄС. Ми проситимемо Європейську комісію… негайно запровадити ліцензії на постачання української техніки, тому що європейські компанії втрачають і не витримують конкуренції”, – заявили в UNAS.

Польські водії понад тиждень блокують дороги до трьох пунктів пропуску з Україною, посилаючись на бездіяльність уряду через втрату бізнесу іноземним конкурентам після вторгнення Росії в Україну. Вони наполягають на поверненні обмеженої кількості ліцензій для українських далекобійників.

  • Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
  • Внаслідок страйку польських перевізників на кордоні України та Польщі зафіксувано ще один затор. Скупчення транспорту спостерігають навпроти контрольного пункту пропуску у напрямку “Шегині”.
  • Станом на 7 листопада польські перевізники продовжують блокувати три пункти пропуску: “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.