Польща проведе військову операцію на кордоні з Білоруссю

Джерело: RMF24

Вже 1 серпня Польща розпочне масштабну операцію “Безпечне Підляшшя” на кордоні з Білоруссю, для якої задіють 17 тисяч військових, повідомив міністр оборони країни Владислав Косіняк-Камиш.

Керуватиме маневрами 18-та механізована дивізія.  Операція триватиме шість місяців. З урахуванням її специфіки для військовослужбовців було організовано додаткову підготовку із залученням поліціянтів, у зокрема тих, що брали участь у місії у Косові.

17 липня глава Міноборони Польщі та міністр внутрішніх справ Томаш Семоняк провели спільну нараду щодо зміцнення східного кордону та позитивно оцінили створення буферної зони на цій ділянці. За їхніми словами, кількість спроб незаконного проникнення до країни скоротилася вдвічі.

Про те, що Польща збільшить кількість військ із 6 до 17 тисяч на кордоні з Білоруссю, стало відомо 10 липня.

Нині службу на кордоні несуть шість тисяч польських військових. Після збільшення кількості прикордонників, вісім тисяч безпосередньо охоронятимуть кордони країни, а дев’ять. — перебуватиме у резерві.

Заступник міністра національної оборони Польщі Павло Бейда повідомив, що для охорони кордону Польща додатково придбає 150 одиниць бронетехніки.

У минулі кілька місяців ситуація з мігрантами, які намагаються незаконно перетнути польський кордон з боку Білорусі, значно погіршилася. У травні сталося кілька нападів з боку нелегалів на співробітників прикордонної служби Польщі, один польський військовий у результаті помер. Через ескалацію ситуації у Варшаві вирішили повернути 200-метрову буферну зону, куди забороняється заходити стороннім.

Ми повідомляли, що 28 травня, на польсько-білоруському кордоні нелегальний мігрант поранив ножем польського військового, повідомив заступник глави МВС Польщі Чеслав Мрочек.

Мрочек зауважив, що за останній час помітно зросла кількість нелегальних перетинань кордону з території Білорусі до Польщі, а разом з цим зросла й агресивність таких осіб.

Читайте також: РФ прагне використовувати масову міграцію як зброю – прем’єр-міністерка Естонії

Після цього, влада Польщі заявила, що Росія спільно з Білоруссю стоять за нещодавнім сплеском мігрантів до Європейського Союзу.

Раніше Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.

Туск не повідомив жодних подробиць про те, які будуть укріплення і скільки коштів буде виділено на їх будівництво. Він лише наголосив, що коли справа торкається безпеки Польщі, то “немає жодних обмежень”.

Щобільше, глава польського уряду заявив, що Білорусь безсумнівно є співорганізаторкою цієї ситуації на кордоні.

Попередній польський уряд побудував на кордоні з Білоруссю паркан довжиною понад 180 км та висотою 5,5 метра для захисту від мігрантів. Довкола також встановлені камери спостереження та системи датчиків. За словами Туска, нові укріплення будуть побудовані навколо всього східного кордону, які також можуть зачепити кордони Польщі з Україною та Росією, однак про такі деталі прем’єр не повідомив.

Також стало відомо, що столиця Польщі витратить 117 мільйонів злотих ($30 мільйонів) у найближчі два-три роки на облаштування бомбосховищ та інші заходи безпеки, оскільки повномасштабна війна РФ проти сусідньої України триває третій рік, заявив мер Варшави Рафал Тшасковский.

У квітні влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Нещодавно міністр оборони Польщі поінформував, що Варшава вирішила збільшити кількість своїх військ на сході у прикордонних районах через загрозу з боку РФ та РБ. Посилення присутності армії передбачено у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах.

У Генштабі Збройних сил Польщі поінформували, що польські пілоти відпрацювали посадку бойових літаків на дорозі поблизу кордону з РФ.

Раніше у Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…