Польща обмежить пересування російських дипломатів своєю територією

Джерело: Reuters

Польща запровадить обмеження на пересування російських дипломатів на своїй території через участь Москви у гібридній війні проти Європейського Союзу, повідомив 27 травня міністр закордонних справ Радослав Сікорський.

Відносини між Польщею та Росією різко погіршилися після того, як у лютому 2022 року Москва розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

Окрім цього, Варшава звинуватила Москву в шпигунстві та диверсії.

Сікорський зазначив, що є ознаки того, що російська держава також причетна до диверсій у Польщі.

Ми сподіваємося, що РФ сприймає це як дуже серйозне попередження, — додав глава МЗС Польщі.

Нащодавно у Financial Times повідомили, що європейські розвідувальні служби поінформовані щодо планів Росії по всьому континенту. Газета зазначає, що Росія вже почала “активніше готувати диверсії з метою заподіяння шкоди інфраструктурі на європейській території”.

Лист НАТО передував розслідування щодо російських секретних агентів у кількох європейських країнах: крім Німеччини, до них увійшли Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Велика Британія.

Також варто зауважити, згідно з отриманим секретним документом, міністерство закордонних справ Росії розробило плани щодо послаблення західних країн, включаючи Сполучені Штати, і використання війни проти України для формування “світового порядку”, вільного від “американського домінування”.

Зауважимо, раніше, 22 січня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив, що країна виступає за обмеження пересування російських дипломатів та членів їхніх родин територією ЄС.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.