Польща розгляне можливість вивчення у школах української як другої іноземної
Джерело: МОН
Польща підтримує викладання української мови як другої іноземної у своїх школах. Втім, запровадження вивчення залежить від ініціативи батьків, наявності вчителя та погодження адміністрації закладу. Про це стало відомо за результатами зустрічі міністра освіти Оксена Лісового з міністеркою національної освіти Республіки Польща Барбарою Новацькою, котра відбулася минулого тижня у Варшаві в межах робочого візиту української делегації.
Нині у межах польського законодавства школи можуть запроваджувати викладання української мови за таких умов:
- за ініціативи батьків, які можуть написати відповідне звернення до адміністрації польської школи (у разі виникнення труднощів — ви можете повідомити про це Посольство України в Республіці Польща за посиланням);
- якщо є кадрова спроможність, тобто вчитель української мови, якого можна працевлаштувати, а також сформована група учнів;
- за погодженням із директором школи та за згодою керівного органу.
Водночас, розроблення програм для викладання української мови як другої іноземної в польських школах уже триває.
Разом з тим, у польських школах передбачено низку форм підтримки, якими можуть скористатися українські учні:
- додаткові безплатні заняття з польської мови;
- додаткові заняття з певного предмета;
- навчання на підготовчому відділенні;
- допомога асистента вчителя, який знає мову країни походження;
- допомога міжкультурного асистента.
Також польська сторона повідомила, що розгляне можливість занесення української мови до переліку мов, які можна обрати для складання екзамену “восьмикласника” — обов’язкового для переходу на наступний рівень середньої освіти. Це питання можливо врахують у межах запланованої реформи шкільної освіти Польщі на 2026–2027 роки.
Зауважимо,з наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
- Згідно з дослідженням Work.ua, на українському ринку праці спостерігається зростання використання української мови, тоді як російська майже не зустрічається у текстах резюме та вакансій.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що наклав штраф на таксиста у Києві, що відмовився обслуговувати пасажирок українською.
- З 1 січня 2024 року набрали чинності окремі положення статті 40 Закону України “Про медіа”, які передбачають збільшення обсягу програм державною мовою на телебаченні та радіо, поінформував уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
- Кабмін запровадив зміни у проведенні іспиту на володіння державної мови. До нього додали завдання на написання тексту та збільшили тривалість.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до українських телеканалів з закликом вести етери виключно державною мовою.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.
Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.
За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою, російські війська окупували два населені пункти на Донеччині та Луганщині.
Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.