Польща розгорнула танковий батальйон біля кордону з Білоруссю
Джерело: DW
12 листопада міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив про розгортання нового танкового батальйону на кордоні з Білоруссю.
Батальйон включать до складу 1-ї піхотної дивізії. Завданням нового підрозділу буде “стримування агресора та забезпечення безпеки, якщо ми подивимося на напрямки нападу зі Сходу”.
Польща розпочала формування 1-ї піхотної дивізії у вересні 2022 року. Танковий батальйон розпочне роботу в Чартаєві поблизу кордону з Білоруссю в районі Бреста.
За планом дивізія складатиметься з 12 військових частин, чотирьох бригад, артилерійської бригади, чотирьох полків та трьох спеціальних батальйонів. Чисельність дивізії має перевищити 30 тис. осіб, вона буде оснащена, зокрема американськими танками Abrams та південнокорейськими танками K2 Black Panther.
Погляньте на різницю між тим, що відбувалося до 2015 року, коли на сході нашої країни ліквідували військові частини і тим, що відбувається зараз уже кілька років. Ми формуємо нові військові частини, набираємо молодих добровольців до армії, — наголосив Блащак.
Зауважимо, 9 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що безпекова ситуація у Польщі не була настільки напруженою протягом десятиліть.
Раніше Анджей Дуда заявив, що країна НАТО планує витратити на оборону понад 4% свого валового внутрішнього продукту наступного року через занепокоєння безпекою на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Довідка. Танковий батальйон – це військовий підрозділ, який зазвичай нараховує від 30 до 60 танків та приблизно 500-600 військовослужбовців. Він є складовою частиною більших танкових підрозділів. – Танковий батальйон – це три роти.
- У серпні Державний департамент США схвалив заявку Польщі на закупівлю ударних вертольотів AH-64E Apache, двигунів та іншого обладнання на суму до 12 мільярдів доларів.
- Заступник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин заявив про подальші спроби російської розвідки залучити людей, які працюватимуть проти Польщі.
- Польща викликала посла Росії після коментарів президента Володимира Путіна про кордони Другої світової війни.
- У Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру відмовлятися від курсу в НАТО та проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.
19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.