Польща та країни Балтії пообіцяли закрити кордон з РБ, якщо відбудеться «критичний інцидент»

Джерело: CNN

28 серпня міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський заявив, що його країна спільно з країнами Балтії обіцяють закрити свої кордони з Білоруссю у разі, якщо станеться “критичний інцидент”.

Камінський пояснив, що ситуація загострюється.

Багато тижнів, кілька місяців ми маємо справу з поверненням міграційного тиску на наш кордон. Те саме стосується кордонів наших партнерів, – зазначив він на пресконференції у Варшаві після зустрічі з латвійським, литовським та естонським колегами.

Тоді як розміщення “кількох тисяч найманців” з групи “Вагнер” в Білорусі додало “новий елемент” до ситуації вздовж кордону, зауважив польський міністр.

Ми сповнені рішучості діяти разом, якщо виникне критична ситуація, незалежно від того, польський, литовський чи латвійський кордон, ми негайно застосуємо відповідь. Усі пункти пропуску, які досі були відкриті, як пасажирські, так і товарні, будуть закриті, – попередив Камінський.

На початку серпня Польща оголосила про свої плани перекинути приблизно 10 000 військових на свій східний кордон на тлі посилених побоювань стосовно зростаючої присутності найманців “Вагнер” у РБ.

Камінський акцентував, що для стабілізації ситуації на кордоні з Білоруссю потрібні дві речі.

Насамперед він закликав білоруського лідера Олександра Лукашенка наказати військам ПВК “Вагнер” “негайно залишити” РБ і забезпечити повернення мігрантів, які збираються вздовж білоруського кордону, до країн походження.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше попереджав, що дислоковані в Білорусі бойовики можуть переодягнутися під мігрантів, намагаючись перетнути кордон.

Зауважимо, протягом доби, 26 серпня, 101 особа, серед яких були мігранти з Конго та Ірану, намагалася нелегально потрапити на територію Польщі з боку Білорусі.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.