Польща та країни Балтії пообіцяли закрити кордон з РБ, якщо відбудеться «критичний інцидент»
Джерело: CNN
28 серпня міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський заявив, що його країна спільно з країнами Балтії обіцяють закрити свої кордони з Білоруссю у разі, якщо станеться “критичний інцидент”.
Камінський пояснив, що ситуація загострюється.
Багато тижнів, кілька місяців ми маємо справу з поверненням міграційного тиску на наш кордон. Те саме стосується кордонів наших партнерів, – зазначив він на пресконференції у Варшаві після зустрічі з латвійським, литовським та естонським колегами.
Тоді як розміщення “кількох тисяч найманців” з групи “Вагнер” в Білорусі додало “новий елемент” до ситуації вздовж кордону, зауважив польський міністр.
Ми сповнені рішучості діяти разом, якщо виникне критична ситуація, незалежно від того, польський, литовський чи латвійський кордон, ми негайно застосуємо відповідь. Усі пункти пропуску, які досі були відкриті, як пасажирські, так і товарні, будуть закриті, – попередив Камінський.
На початку серпня Польща оголосила про свої плани перекинути приблизно 10 000 військових на свій східний кордон на тлі посилених побоювань стосовно зростаючої присутності найманців “Вагнер” у РБ.
Камінський акцентував, що для стабілізації ситуації на кордоні з Білоруссю потрібні дві речі.
Насамперед він закликав білоруського лідера Олександра Лукашенка наказати військам ПВК “Вагнер” “негайно залишити” РБ і забезпечити повернення мігрантів, які збираються вздовж білоруського кордону, до країн походження.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше попереджав, що дислоковані в Білорусі бойовики можуть переодягнутися під мігрантів, намагаючись перетнути кордон.
Зауважимо, протягом доби, 26 серпня, 101 особа, серед яких були мігранти з Конго та Ірану, намагалася нелегально потрапити на територію Польщі з боку Білорусі.
- У Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.
- Польський уряд може прийняти рішення про закриття свого кордону з Білоруссю.
- Уряд Литви вирішив з 18 серпня тимчасово закрити два з шести пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю, а саме – Шумскас і Тверячюс.
- У Латвії виявили, що прикордонники Білорусі зробили дірку у паркані, щоб допомогти нелегальним мігрантам пробратися через кордон.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.