Польща та країни Балтії закликають ЄС до посилення оборони вздовж кордону з РФ та РБ
Джерело: Reuters
Польща, Литва, Латвія та Естонія закликали Європейський Союз побудувати лінію оборони вздовж кордону блоку з Росією та Білоруссю, щоб захистити ЄС від можливих військових загроз та інших шкідливих дій з боку РФ.
У листі до голови ЄС лідери чотирьох країн, які мають спільні кордони з Росією та Білоруссю, заявили, що для проєкту захисту потрібна фінансова підтримка всіх членів блоку.
“Побудова системи оборонної інфраструктури вздовж зовнішнього кордону ЄС з Росією та Білоруссю вирішить гостру й нагальну потребу убезпечити ЄС від військових і гібридних загроз”, — йдеться в листі, який обговорять на саміті в Брюсселі.
Гібридні загрози включають дезінформацію, кібератаки, економічний тиск і сплеск мігрантів на кордоні.
“Масштаб і вартість цих спільних зусиль вимагають цілеспрямованих дій ЄС, щоб підтримати їх як політично, так і фінансово”, – йдеться в листі.
Деякі дипломати ЄС оцінили вартість будівництва такої оборонної лінії на землі вздовж 700-кілометрового кордону ЄС з Росією та Білоруссю приблизно у 2,5 мільярда євро.
Європейські інвестиції в оборону та їх фінансування стануть однією з головних тем обговорення лідерів ЄС на саміті, який розпочнеться сьогодні, 27 червня.
- Глава МЗС Німеччина Анналена Бербок виступила категорично проти скорочення допомоги в озброєнні України, пояснивши, що так Захід може дозволити російським військам дістатися кордонів Польщі, тож мовиться “про спільну безпеку”.
- 13 червня влада Польщі ввела буферну зону на кордоні з Білоруссю. Міністр внутрішніх справ підписав відповідне розпорядження про введення тимчасової заборони на перебування на певній ділянці прикордонної смуги, що прилягає до державного кордону з Республікою Білорусь.
- Влада Польщі стверджує, що Росія спільно з Білоруссю стоять за нещодавнім сплеском мігрантів до Європейського Союзу.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.