Польща утричі збільшить кількість військових на кордоні з Білоруссю

Джерело: PAP

Заступник міністра національної оборони Польщі Павло Бейда повідомив, що вже з 1 серпня польська влада майже втричі збільшить кількість військових, задіяних в охороні кордону з Білоруссю.

З 1 серпня розпочнеться операція “Безпечне Підляшшя”, метою якої є підтримка співробітників Прикордонної варти. Одним з елементів операції є збільшення чисельності Збройних сил на кордоні до 17 тис. армійців, — пояснив Бейда.

Нині службу на кордоні несуть шість тисяч польських військових. Після збільшення кількості прикордонників, вісім тисяч безпосередньо охоронятимуть кордони країни, а дев’ять. — перебуватиме у резерві.

Також, за словами представника Міноборони, для охорони кордону Польща додатково придбає 150 одиниць бронетехніки.

У минулі кілька місяців ситуація з мігрантами, які намагаються незаконно перетнути польський кордон з боку Білорусі, значно погіршилася. У травні сталося кілька нападів з боку нелегалів на співробітників прикордонної служби Польщі, один польський військовий у результаті помер. Через ескалацію ситуації у Варшаві вирішили повернути 200-метрову буферну зону, куди забороняється заходити стороннім.

Ми повідомляли, що 28 травня, на польсько-білоруському кордоні нелегальний мігрант поранив ножем польського військового, повідомив заступник глави МВС Польщі Чеслав Мрочек.

Мрочек зауважив, що за останній час помітно зросла кількість нелегальних перетинань кордону з території Білорусі до Польщі, а разом з цим зросла й агресивність таких осіб.

Читайте також: РФ прагне використовувати масову міграцію як зброю – прем’єр-міністерка Естонії

Після цього, влада Польщі заявила, що Росія спільно з Білоруссю стоять за нещодавнім сплеском мігрантів до Європейського Союзу.

Раніше Туск повідомив, що країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.

Туск не повідомив жодних подробиць про те, які будуть укріплення і скільки коштів буде виділено на їх будівництво. Він лише наголосив, що коли справа торкається безпеки Польщі, то “немає жодних обмежень”.

Щобільше, глава польського уряду заявив, що Білорусь безсумнівно є співорганізаторкою цієї ситуації на кордоні.

Попередній польський уряд побудував на кордоні з Білоруссю паркан довжиною понад 180 км та висотою 5,5 метра для захисту від мігрантів. Довкола також встановлені камери спостереження та системи датчиків. За словами Туска, нові укріплення будуть побудовані навколо всього східного кордону, які також можуть зачепити кордони Польщі з Україною та Росією, однак про такі деталі прем’єр не повідомив.

Також стало відомо, що столиця Польщі витратить 117 мільйонів злотих ($30 мільйонів) у найближчі два-три роки на облаштування бомбосховищ та інші заходи безпеки, оскільки повномасштабна війна РФ проти сусідньої України триває третій рік, заявив мер Варшави Рафал Тшасковский.

У квітні влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Нещодавно міністр оборони Польщі поінформував, що Варшава вирішила збільшити кількість своїх військ на сході у прикордонних районах через загрозу з боку РФ та РБ. Посилення присутності армії передбачено у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Люблінському та Підкарпатському воєводствах.

У Генштабі Збройних сил Польщі поінформували, що польські пілоти відпрацювали посадку бойових літаків на дорозі поблизу кордону з РФ.

Раніше у Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.

Генеральним штабом ЗСУ, в ініціативному порядку, опрацьовано пропозиції щодо змін до проведення призову, відповідно до яких командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які виявили бажання служити, без участі ТЦК.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 серпня. З початку доби відбулося 98 бойових зіткнень.

Щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.

1 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що держава проведе першу закупівлю через Prozorro українських супертехнологічних  FPV-дронів, котрі використовують машинний зір для донаведення на ціль.

1 серпня у Туреччині на воду спустили другий український корвет класу Ada Гетьман Іван Виговський (F-212). У церемонії взяли участь офіційні особи України, зокрема глава Міноборони Рустем Умєров, командувач ВМС Олексій Неїжпапа та перша леді Олена Зеленська.