Польща визнала винними 14 осіб у шпигунстві на користь Росії
Джерело: Barron’s
Польський суд у вівторок, 19 грудня, засудив 14 громадян Росії, Білорусі та України за підготовку диверсій на замовлення РФ в рамках шпигунської групи.
Минулого місяця обвинуваченим висунуто звинувачення в шпигунстві на користь РФ, а саме в підготовці скинути з колії потяги, що перевозили допомогу в Україну, а також спостереження за військовими об’єктами та критичною інфраструктурою в Польщі.
“Розглянувши справу… суд визнав усіх обвинувачених винними у вчиненні інкримінованих злочинів, а частину з них визнав у складі організованого злочинного угруповання”, – сказав під час винесення вироку суддя Ярослав Ковальський.
14 обвинувачених заочно засуджено після того, як усі вони визнали провину та пропустили судове засідання. Двох інших підозрюваних у шпигунстві судитимуть окремо – після того, як вони відмовилися визнати провину.
Серед засуджених – Максим С., російський хокеїст польського клубу з “Сосновця”, через арешт якого в червні Росія висловила “рішучий протест” і вимагала “вичерпного пояснення” від Польщі.
До шпигунської групи також входили “двоє українських юристів і політолог, вчителька французької мови, фармацевт та інженер-програміст”, – повідомляють польські ЗМІ.
Слідчі заявили, що учасники групи отримували замовлення через додаток для обміну повідомленнями Telegram і отримували оплату в криптовалюті. Польські ЗМІ повідомляли, що вони отримували суми приблизно від 300 до 10 000 доларів.
Серед об’єктів, за якими стежили засуджені шпигуни, були контрольно-пропускні пункти на кордоні з Україною та основні залізничні шляхи, якими перевозили зброю та гуманітарну допомогу.
До їхніх завдань також входило розповсюдження агітаційних матеріалів, що розпалювали ненависть до українського народу.
- Польща висунула звинувачення 16 іноземцям після того, як вони зізналися в шпигунстві на користь Росії.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
- 23 жовтня колишній співробітник Агентства національної безпеки США Джарех Себастьян Далке з Колорадо-Спрінгс визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації Національної оборони (NDI) агенту Російської Федерації.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.