Польща визнала винними 14 осіб у шпигунстві на користь Росії
Джерело: Barron’s
Польський суд у вівторок, 19 грудня, засудив 14 громадян Росії, Білорусі та України за підготовку диверсій на замовлення РФ в рамках шпигунської групи.
Минулого місяця обвинуваченим висунуто звинувачення в шпигунстві на користь РФ, а саме в підготовці скинути з колії потяги, що перевозили допомогу в Україну, а також спостереження за військовими об’єктами та критичною інфраструктурою в Польщі.
“Розглянувши справу… суд визнав усіх обвинувачених винними у вчиненні інкримінованих злочинів, а частину з них визнав у складі організованого злочинного угруповання”, – сказав під час винесення вироку суддя Ярослав Ковальський.
14 обвинувачених заочно засуджено після того, як усі вони визнали провину та пропустили судове засідання. Двох інших підозрюваних у шпигунстві судитимуть окремо – після того, як вони відмовилися визнати провину.
Серед засуджених – Максим С., російський хокеїст польського клубу з “Сосновця”, через арешт якого в червні Росія висловила “рішучий протест” і вимагала “вичерпного пояснення” від Польщі.
До шпигунської групи також входили “двоє українських юристів і політолог, вчителька французької мови, фармацевт та інженер-програміст”, – повідомляють польські ЗМІ.
Слідчі заявили, що учасники групи отримували замовлення через додаток для обміну повідомленнями Telegram і отримували оплату в криптовалюті. Польські ЗМІ повідомляли, що вони отримували суми приблизно від 300 до 10 000 доларів.
Серед об’єктів, за якими стежили засуджені шпигуни, були контрольно-пропускні пункти на кордоні з Україною та основні залізничні шляхи, якими перевозили зброю та гуманітарну допомогу.
До їхніх завдань також входило розповсюдження агітаційних матеріалів, що розпалювали ненависть до українського народу.
- Польща висунула звинувачення 16 іноземцям після того, як вони зізналися в шпигунстві на користь Росії.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
- 23 жовтня колишній співробітник Агентства національної безпеки США Джарех Себастьян Далке з Колорадо-Спрінгс визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації Національної оборони (NDI) агенту Російської Федерації.
27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.
Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.
США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.
З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.
Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.