Польща визнала винними 14 осіб у шпигунстві на користь Росії
Джерело: Barron’s
Польський суд у вівторок, 19 грудня, засудив 14 громадян Росії, Білорусі та України за підготовку диверсій на замовлення РФ в рамках шпигунської групи.
Минулого місяця обвинуваченим висунуто звинувачення в шпигунстві на користь РФ, а саме в підготовці скинути з колії потяги, що перевозили допомогу в Україну, а також спостереження за військовими об’єктами та критичною інфраструктурою в Польщі.
“Розглянувши справу… суд визнав усіх обвинувачених винними у вчиненні інкримінованих злочинів, а частину з них визнав у складі організованого злочинного угруповання”, – сказав під час винесення вироку суддя Ярослав Ковальський.
14 обвинувачених заочно засуджено після того, як усі вони визнали провину та пропустили судове засідання. Двох інших підозрюваних у шпигунстві судитимуть окремо – після того, як вони відмовилися визнати провину.
Серед засуджених – Максим С., російський хокеїст польського клубу з “Сосновця”, через арешт якого в червні Росія висловила “рішучий протест” і вимагала “вичерпного пояснення” від Польщі.
До шпигунської групи також входили “двоє українських юристів і політолог, вчителька французької мови, фармацевт та інженер-програміст”, – повідомляють польські ЗМІ.
Слідчі заявили, що учасники групи отримували замовлення через додаток для обміну повідомленнями Telegram і отримували оплату в криптовалюті. Польські ЗМІ повідомляли, що вони отримували суми приблизно від 300 до 10 000 доларів.
Серед об’єктів, за якими стежили засуджені шпигуни, були контрольно-пропускні пункти на кордоні з Україною та основні залізничні шляхи, якими перевозили зброю та гуманітарну допомогу.
До їхніх завдань також входило розповсюдження агітаційних матеріалів, що розпалювали ненависть до українського народу.
- Польща висунула звинувачення 16 іноземцям після того, як вони зізналися в шпигунстві на користь Росії.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
- 23 жовтня колишній співробітник Агентства національної безпеки США Джарех Себастьян Далке з Колорадо-Спрінгс визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації Національної оборони (NDI) агенту Російської Федерації.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.