Польща закуповуватиме в США системи розвідки повітряного простору для безпеки кордону

Джерело: Reuters

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що країна підписала угоду з США про постачання системи розвідки повітряного простору для спостереження за північно-східними кордонами Польщі вартістю 960 мільйонів доларів.

“Польща буде другою країною у світі, яка використовуватиме цю систему. Угода визначає нашу безпеку, це ще один акт співпраці між Польщею та США”, — сказав він.

Відповідно до контракту, Польща отримає чотири аеростати або пришвартовані повітряні кулі, які розмістять на постах вздовж східного та північно-східного кордонів Польщі.

Контракт також передбачає відповідну матеріально-технічну та програмну підтримку. Система буде доставлена ​​і повністю запрацює до 2027 року, додав Косіняк-Каміш.

За словами голови Агентства озброєнь Польщі генерала Артура Куптеля, радари, підвішені на прив’язаних повітряних кулях, будуть стежити за небом до України, Білорусі та російського ексклава Калінінград з повітряного простору Польщі.

Вони здатні виявляти широкий спектр об’єктів, таких як ракети, літаки, безпілотники та надводні кораблі на відстані понад 300 км.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.