Польська компанія заперечила, що її частини використовувалися в іранських безпілотниках
Джерело: Reuters
Польська державна інженерна компанія WSK Poznan спростувала інформацію про те, що її частини використовувалися в іранських безпілотниках, заявивши, що розслідування стосується лише того, чи мала вона необхідні дозволи на експорт.
Приватна телекомпанія Radio Zet повідомила, що WSK Poznan продала насоси іранському виробнику двигунів Motorsazan Company для використання в тракторах, але деталі потрапили в безпілотники, які Іран відправив до Росії.
“У статті, опублікованій Radio Zet…, натякається на участь WSK Poznan у постачанні іранської збройової промисловості та використання компонентів, вироблених компанією, для виробництва бойових безпілотників Іраном. Компанія категорично спростовує цю інформацію”, — йдеться в заяві WSK.
WSK Poznan повідомила, що прокуратура проводить розслідування щодо експорту вироблених компанією деталей до Ірану.
“Однак питання про те, що українська сторона знайшла деталі та/або насоси від WSK Poznan або компанії-постачальника іранських виробників безпілотників, у справі не фігурує”, — заявили у WSK, додавши, що їх насоси не підходять для використання в безпілотниках.
Національна прокуратура Польщі повідомила, що розслідує, чи WSK Poznan експортувала продукцію подвійного призначення без відповідних дозволів.
- Згідно з новим звітом Conflict Armament Research, північнокорейська балістична ракета, випущена минулого місяця російськими військовими в Україні, містила сотні компонентів, які належать компаніям у США та Європі.
- Згідно з новим розслідування, близько 20 невеликих логістичних та експедиторських компаній, які належать особам російського походження, експортували з Фінляндії у Росію продукцію, що відноситься до предметів військового призначення.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.