Польська поліція зреагувала на плакат «Путін, наведи порядок», який принесли на кордон

Джерело: пресслужба поліції Польщі

Польська поліція зреагувала на протести біля кордону з Україною, під час яких 20 лютого, ймовірно, один із фермерів виїхав з плакатом “Путін, наведи порядок в Україні, і в Брюсселі, і в нашому уряді”. У поліції наголосили, що це порушення закону та розпалювання ненависті.

“Путін, наведи порядок в Україні, і в Брюсселі, і в нашому уряді” –  саме з таким плакатом приїхав перекривати дорогу на польському кордоні один з протестувальників.

У поліції заявили про “миттєве реагування” на скандальні гасла польських фермерів під час протесту у Водзіславському районі. Поліція та прокуратура проводять заходи згідно зі ст. 256 § 1 Кримінального кодексу країни.

Раніше ситуацію також прокоментував глава МВС Польщі Марчін Кервінський. Він наголосив, що проти фермера будуть вжиті відповідні заходи.

Поліція та прокуратура проводять дії проти його автора. Згоди на такі злочинні дії не буде, – зазначив міністр.

Зауважимо, організатори акції також відмежувалися від фермера, зазначивши, що здивовані таким плакатом.

Вранці 20 лютого польські протестувальники розпочали більш жорстке обмеження руху транспортних засобів на польсько-українському кордоні. Проте, вже надвечір, поляки поінформували про послаблення на кордоні.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.