Польські фермери приєдналися до страйку перевізників на кордоні з Україною
Джерело: Wiadomosci Rolnicze Polska
До страйку польських перевізників приєдналися польські фермери. Вони планують протестувати на кордоні з Україною цілодобово до 3 січня, хоча спершу заявляли, що акція триватиме до суботи.
“Ми продали кукурудзу дуже дешево, втрачаємо 2 тисячі злотих на кожному гектарі. Витрати на гектар становлять 5,5 тис. злотих, а ми отримали лише 3,3 тис. Кредити ліквідності, які певною мірою нас підтримували, відкликано, щоб ми могли продовжувати функціонувати як фермери. На жаль, уряд, який зараз йде, забрав у нас ці кредити”, – заявив один з організаторів протесту Роман Кондров.
Також ще однією вимогою він назвав “не підвищували податок на землю”.
“Ми солідарні з перевізниками, оскільки ці галузі постраждали найбільше”, – додав він.
Як він сказав, з понеділка по 3 січня через прикордонний пункт пропуску пропускатимуть лише дві вантажівки на день. За його словами, гуманітарна допомога буде надходити в Україну без обмежень.
Попри ці заяви, вже фіксували випадки, що вантажівки з “гуманітаркою” не пропускали, як і автівки з паливом, повідомляв заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач за підсумками візиту на пункти пропуску 19 листопада.
“Очевидно, що заяви про пропуск гуманітарної допомоги і небезпечних вантажів не відповідають дійсності. Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом та гуманітарка стоять у чергах. Передаємо інформацію про ці випадки польським колегам з міністерства. Чекаємо відповідь, як це корелюється з заявами про безперешкодний перетин таких вантажів”, – казав Сергій Деркач.
- 23 листопада польські перевізники перекрили пункт пропуску “Медика”, який межує з українським пунктом пропуску “Шегині” у Львівській області.
- Раніше повідомлялося, що економіка України вже зазнала збитків на понад 400 млн євро через страйк польських перевізників. За оцінкою Федерації роботодавців України, збитки українських перевізників із розрахунку внутрішньої дохідності на добу становить 350 євро за простій.
- Польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
- Мінінфраструктури України планує обговорювати питання розблокування кордону від польських страйкарів вже з новим урядом Польщі. Заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач зазначив, що нині українська сторона намагається говорити з воєводами.
П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час поїздки на фронт побував у підземному шпиталі, де рятують поранених українських воїнів, і передав новий екскаватор.
В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.