Польські фермери приєдналися до страйку перевізників на кордоні з Україною

Джерело: Wiadomosci Rolnicze Polska

До страйку польських перевізників приєдналися польські фермери. Вони планують протестувати на кордоні з Україною цілодобово до 3 січня, хоча спершу заявляли, що акція триватиме до суботи.

“Ми продали кукурудзу дуже дешево, втрачаємо 2 тисячі злотих на кожному гектарі. Витрати на гектар становлять 5,5 тис. злотих, а ми отримали лише 3,3 тис. Кредити ліквідності, які певною мірою нас підтримували, відкликано, щоб ми могли продовжувати функціонувати як фермери. На жаль, уряд, який зараз йде, забрав у нас ці кредити”, – заявив один з організаторів протесту Роман Кондров.

Також ще однією вимогою він назвав “не підвищували податок на землю”.

“Ми солідарні з перевізниками, оскільки ці галузі постраждали найбільше”, – додав він.

Як він сказав, з понеділка по 3 січня через прикордонний пункт пропуску пропускатимуть лише дві вантажівки на день. За його словами, гуманітарна допомога буде надходити в Україну без обмежень.

Попри ці заяви, вже фіксували випадки, що вантажівки з “гуманітаркою” не пропускали, як і автівки з паливом, повідомляв заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач за підсумками візиту на пункти пропуску 19 листопада.

“Очевидно, що заяви про пропуск гуманітарної допомоги і небезпечних вантажів не відповідають дійсності. Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом та гуманітарка стоять у чергах. Передаємо інформацію про ці випадки польським колегам з міністерства. Чекаємо відповідь, як це корелюється з заявами про безперешкодний перетин таких вантажів”, – казав Сергій Деркач.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Mozilla Corp, розробник веббраузера Firefox, заявив про скорочення близько 60 робочих місць після призначення нового генерального директора компанії.