Польські фермери зупинили блокаду кордону з РФ до Великодня
Джерело: “Польське радіо”
Польські фермери вирішили припинити акцію протесту на кордоні з Росією через прийдешні великодні свята.
Відтак, аграрії поставили на паузу акцію протесту на кордоні з Російською Федерацією у Гжехотках, яку вони почали 20 березня. Тоді фермери заблокували перетин кордону та пропускали лише одну машину на годину.
За словами Єжи Салітра з правління Вармінсько-Мазурської сільськогосподарської палати, він був здивований тим, скільки товарів надходить до Європейського Союзу з Росії.
“Європейський Союз ще не ухвалив рішення про заборону імпорту зерна з Росії до Співтовариства. Попри те, що країни засудили напад Росії на Україну, товарообмін з Росією постійно триває. Перевозять багато чого, зокрема везуть газ і не лише скраплений, один водій сказав, що везе метан”, – прокоментував він.
Організатори протесту пояснили, що блокаду кордону припиняють у зв’язку з прийдешніми великодніми святами.
“Раніше протестувальники були налаштовані більш рішуче, і анонсували блокаду російського кордону щонайменше на місяць”, – йдеться в матеріалі.
- Польські фермери в межах протесту заблокували дві ключові дороги, які ведуть з Польщі до Німеччини. Їхня акція призвела до значного ускладнення руху на цих маршрутах.
Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.
Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.