Польські перевізники заблокували ще один пункт пропуску на кордоні з Україною
Джерело: Державна прикордонна служба України
Вранці 23 листопада польські перевізники заблокували ще один пункт пропуску на кордоні з Україною.
Мовиться про пункт пропуску “Медика”, який межує з українським пунктом пропуску “Шегині” у Львівській області. Як і на інших пунктах пропуску, перевізники блокують рух вантажівок.
У ДПСУ попередили, що у зв’язку із цим ускладнений рух можливий як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд.
За попередньою інформацією від польських прикордонників, блокування на даній ділянці пропуску може тривати до 26 листопада.
На цьому напрямку зараз на в’їзд до України на території Польщі очікують близько 1400 вантажівок. Легковий транспорт перевізники пропускають.
На цей час прикордонники України вживають заходів щодо відстеження ситуації, уточнення взаємодії зі польськими колегами щодо порядку подальшого пропуску вантажного автотранспорту та категорії вантажів, які будуть пропускатися через кордон.
Як відомо, з 6 листопада на українсько-польському кордоні ускладнено рух вантажного транспорту у пунктах пропуску “Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ”. У зв’язку з чим, станом на ранок сьогодні, на цих напрямках з боку суміжної сторони на в’їзд в Україну очікують 2600 вантажівок.
- Польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
Володимир Путін відкритий для обговорення угоди про припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але виключає будь-які серйозні територіальні поступки та наполягає на тому, щоб Київ відмовився від прагнення вступити до НАТО, повідомили Reuters п’ять джерел, обізнані з ситуацією.
Під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада Росія націлилась на електропідстанції, які мають “вирішальне значення для роботи українських АЕС”. Це загрожує не лише відключенням світла українцям, а й ядерній безпеці Європи, вважають у Greenpeace.
Російські фермери заявили, що будуть сіяти менше пшениці після великих втрат цього року, переходячи на більш прибуткові культури, такі як горох, сочевиця чи соняшник.
Протягом минулої доби, 19 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 139 бойових зіткнень.
У Києві у межах безпекових навчань буде встановлено більше блокпостів.