Польські спецслужби затримали білоруса, підозрюваного в спробі підпалу будівлі
Джерело: Reuters
Польські спецслужби затримали громадянина Білорусі, якого підозрюють у вчиненні диверсійних дій під час спроби підпалу будівлі в Гданську, повідомляє в середу Агентство внутрішньої безпеки (ABW).
Польща каже, що її роль як центру постачань в Україну зробила її основною мішенню для шпигунів, які намагаються зібрати інформацію про підтримку військових зусиль Києва та брати участь у диверсіях.
У січні та травні цього року ABW заарештувала громадян Польщі, України та Білорусі, відповідальних за підпали будівель у Ґданську, Ґдині та Марках, а також готувала аналогічні напади на будівлі у Вроцлаві.
“Це чергове затримання в рамках розслідування діяльності ОЗГ, яке на замовлення іноземних спецслужб здійснювало диверсії, зокрема підпали”, – йдеться в повідомленні ABW.
Прокуратура висунула затриманому громадянину Білорусі звинувачення в участі в організованому злочинному угрупованні та вчиненні диверсійних або терористичних злочинів на замовлення іноземної розвідки.
Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на три місяці.
- У Нижній Саксонії (Німеччина) стався підпал садового будинку Арміна Паппергера, керівника німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. За словами поліції, інцидент відбувся у містечку Ґермансбург.
- У Польщі арештували дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
- Німецька прокуратура 18 квітня повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак, спрямованих на підрив військової підтримки України.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.