Польсько-білоруський кордон будуть охороняти спеціальні підрозділи прикордонної служби
Джерело: RMF24
Польща планує розгорнути спеціально підготовлені підрозділи прикордонної служби для охорони кордону з Білоруссю у другій половині 2025 року.
Процес набору до цих підрозділів розпочнеться найближчими тижнями, після чого новобранці пройдуть навчання. Очікується, що нові підрозділи будуть призначені для безпосередньої охорони кордону, зосереджуючи увагу на забезпеченні фізичної безпеки.
Метою цих заходів є припинення незаконних міграційних шляхів, організованих злочинними угрупованнями за підтримки білоруських та російських служб.
Крім того, раніше президент Польщі підписав документ, що спрощує процес вступу до поліції, повідомила канцелярія глави держави.
Наприклад, протягом доби 14 жовтня польські прикордонники зафіксували понад 60 спроб незаконного перетину кордону з Білорусі. Серед затриманих мігрантів – особи з Афганістану, Сомалі та Ємену. Одному з іноземців знадобилася медична допомога, яку йому надали польські прикордонники, після чого його передали рятувальникам.
4 жовтня стало відомо, що Польща почне будівництво перших елементів ліній посиленої оборони на своїх кордонах з Росією та Білоруссю до кінця 2024 року. Стосовно цього порушували питання ще у травні, казав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. За його словами, країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.
- Заступник міністра національної оборони Польщі Павло Бейда повідомив, що вже з 1 серпня польська влада майже втричі мала збільшити кількість військових, задіяних в охороні кордону з Білоруссю.
- Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.
- Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.
Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні.
Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.
Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.