Польсько-білоруський кордон будуть охороняти спеціальні підрозділи прикордонної служби
Джерело: RMF24
Польща планує розгорнути спеціально підготовлені підрозділи прикордонної служби для охорони кордону з Білоруссю у другій половині 2025 року.
Процес набору до цих підрозділів розпочнеться найближчими тижнями, після чого новобранці пройдуть навчання. Очікується, що нові підрозділи будуть призначені для безпосередньої охорони кордону, зосереджуючи увагу на забезпеченні фізичної безпеки.
Метою цих заходів є припинення незаконних міграційних шляхів, організованих злочинними угрупованнями за підтримки білоруських та російських служб.
Крім того, раніше президент Польщі підписав документ, що спрощує процес вступу до поліції, повідомила канцелярія глави держави.
Наприклад, протягом доби 14 жовтня польські прикордонники зафіксували понад 60 спроб незаконного перетину кордону з Білорусі. Серед затриманих мігрантів – особи з Афганістану, Сомалі та Ємену. Одному з іноземців знадобилася медична допомога, яку йому надали польські прикордонники, після чого його передали рятувальникам.
4 жовтня стало відомо, що Польща почне будівництво перших елементів ліній посиленої оборони на своїх кордонах з Росією та Білоруссю до кінця 2024 року. Стосовно цього порушували питання ще у травні, казав прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. За його словами, країна укріплятиме східний кордон через зростаючу нелегальну міграцію з Білорусі.
- Заступник міністра національної оборони Польщі Павло Бейда повідомив, що вже з 1 серпня польська влада майже втричі мала збільшити кількість військових, задіяних в охороні кордону з Білоруссю.
- Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.
- Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос назвала “серйозним кроком назад” законопроєкт, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та підпорядковує їх Офісу генпрокурора.
Володимира Зеленського обрали президентом України у 2019 році з обіцянкою викорінювати корупцію. Втім, нині критики зазначають, що його уряд намагається підірвати деякі з найважливіших антикорупційних організацій країни, поки вони проводять розслідування щодо його адміністрації.
На Рівненщині чоловік знущався з собаки. Його затримали правоохоронці.
Народний депутат Ярослав Железняк, посилаючись на декілька власних джерел, повідомив, що президент Володимир Зеленський підписав резонансні правки до законопроєкту №12414.
Видання Finantial Times назвало “заходами проти незалежних антикорупційних органів” правки до законопроєкту №12414, який підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.