Польський сейм визнав депортацію кримських татар геноцидом

Джерело: Представництво Президента України в АР Крим

Сейм (нижня палата парламенту) Польщі визнав депортацію кримських татар з Криму у 1944 році та її наслідки актом геноциду.

Рішення мало високу підтримку — 414 голосів “за”, 16 “проти” і 2 утримались.

У травні 1944 року за наказом Сталіна понад 200 тисяч кримських татар були депортовані зі своїх домівок у Криму до Центральної Азії та на Урал. Мінімум 46% населення загинули в дорозі або у перші роки заслання. Півострів став об’єктом тотальної русифікації, що призвело до знищення навіть найменших згадок про кримських татар.

Цьогоріч виповнилося 80 років з депортації кримських татар. У 2015 році Україна, у 2019 році – Латвія та Литва, а у 2022 році – Канада визнали це геноцидом.

У травні цього року Верховна Рада України звернулася до міжнародних організацій і парламентських асамблей із закликом також визнати депортацію 1944 року актом геноциду кримськотатарського народу.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) наголошує, що для здорового зростання дітям потрібно менше сидіти й більше рухатися. Хоча гаджети можуть розважати і навчати, їхнє надмірне використання може спричинити проблеми. Зменшення екранного часу покращує якість сну, фізичне й психічне здоров’я та надає більше часу для ігор і дослідження світу.

У пункті пропуску на півдні Одеської області в одного з пасажирів автобуса правоохоронці знайшли старовинні монети та колекційні марки.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 9 жовтня заходи обмеження споживання не прогнозуються. Водночас у компанії закликали споживати електроенергію ощадливо.

У Японії розробили застосунок на основі штучного інтелекту, здатен розпізнавати біль у котів, просканувавши морду тварини.

У вівторок, 8 жовтня Роскомнадзор заблокував американський месенджер Discord через “порушення вимог законодавства”. Водночас оштрафували й соцмережу Pinterest.