Польський сейм визнав депортацію кримських татар геноцидом
Джерело: Представництво Президента України в АР Крим
Сейм (нижня палата парламенту) Польщі визнав депортацію кримських татар з Криму у 1944 році та її наслідки актом геноциду.
Рішення мало високу підтримку — 414 голосів “за”, 16 “проти” і 2 утримались.
У травні 1944 року за наказом Сталіна понад 200 тисяч кримських татар були депортовані зі своїх домівок у Криму до Центральної Азії та на Урал. Мінімум 46% населення загинули в дорозі або у перші роки заслання. Півострів став об’єктом тотальної русифікації, що призвело до знищення навіть найменших згадок про кримських татар.
Цьогоріч виповнилося 80 років з депортації кримських татар. У 2015 році Україна, у 2019 році – Латвія та Литва, а у 2022 році – Канада визнали це геноцидом.
У травні цього року Верховна Рада України звернулася до міжнародних організацій і парламентських асамблей із закликом також визнати депортацію 1944 року актом геноциду кримськотатарського народу.
- Google Translate тепер підтримує кримськотатарську мову для перекладу.
- 18 травня команда Crimean Tatar Foundation USA організувала мітинг у Нью-Йорку з нагоди 80-х роковин примусової депортації етнічного народу з Криму.
- В Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.
Російським військам вдалося окупувати Тарасівку, що на Донеччині.
Американська армія планує провести масштабний військовий парад у червні на честь дня народження президента США Дональда Трампа. Залучити хочуть тисячі солдатів та десятки одиниць різноманітної військової техніки.
Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро після зустрічі зі своїм американським колегою Марко Рубіо У Вашингтоні повідомив, що ЄС готує новий пакет санкцій проти РФ, який вони хочуть скоординувати зі Сполученими Штатами.
Президент США Дональд Трамп оголосив у країні два нових свята – День Перемоги у Першій та Другій світових війнах, які відзначатимуться у дві різні дати.
У Державному департаменті США запевнили, що не скасують чинних санкцій проти Росії, але можуть запровадити нові обмеження.