Польський сейм визнав депортацію кримських татар геноцидом

Джерело: Представництво Президента України в АР Крим

Сейм (нижня палата парламенту) Польщі визнав депортацію кримських татар з Криму у 1944 році та її наслідки актом геноциду.

Рішення мало високу підтримку — 414 голосів “за”, 16 “проти” і 2 утримались.

У травні 1944 року за наказом Сталіна понад 200 тисяч кримських татар були депортовані зі своїх домівок у Криму до Центральної Азії та на Урал. Мінімум 46% населення загинули в дорозі або у перші роки заслання. Півострів став об’єктом тотальної русифікації, що призвело до знищення навіть найменших згадок про кримських татар.

Цьогоріч виповнилося 80 років з депортації кримських татар. У 2015 році Україна, у 2019 році – Латвія та Литва, а у 2022 році – Канада визнали це геноцидом.

У травні цього року Верховна Рада України звернулася до міжнародних організацій і парламентських асамблей із закликом також визнати депортацію 1944 року актом геноциду кримськотатарського народу.

Вранці 23 травня російські окупаційні війська атакували Чернівецьку область безпілотниками.

У віці 25 років померла британська боксерка Джорджія О’Коннор, яка кілька місяців боролась з онкологічним захворювання.

Фахівці ISW зреагували на заяви російських посадовців про нібито незаконний розпад Радянського Союзу. Аналітики припустили, що може стояти за такими наративами.

Триває 1185-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 978 тисяч осіб.

Щорічно 23 травня в Україні вшановують морських піхотинців – військовослужбовців морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України.