В Україні розробили безоплатну мобільну гру кримськотатарською мовою

Джерело: Мінреінтеграції

В Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.

Lağoda QT – це головоломка, де кожен рівень – це вірш одного з видатних кримськотатарських авторів, у якому треба знайти помилку.

У грі під назвою Lağoda QT міститься понад 150 творів від більш ніж 20 авторів. Серед них, зокрема, Ісмаїл Гаспринський, Номан Челебіджіхан і Бекір Чобан-заде. Вірші можна “розблоковувати” за бали.

Гра передбачає такі основні етапи:

  • поміняти місцями слова, які стоять не на своєму місці;
  • прибрати зайві слова;
  • виправити слова, що містять помилку;
  • вставити пропущені літери.

Розробник головоломки Саша Козлов зазначає, що завдяки приємній музиці та мінімалістичному дизайну медитативна гра допоможе розслабитися й зануритися у світ кримськотатарської поезії.

Гра доступна для iOS та Android.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.