В Україні розробили безоплатну мобільну гру кримськотатарською мовою
Джерело: Мінреінтеграції
В Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT.
Lağoda QT – це головоломка, де кожен рівень – це вірш одного з видатних кримськотатарських авторів, у якому треба знайти помилку.
У грі під назвою Lağoda QT міститься понад 150 творів від більш ніж 20 авторів. Серед них, зокрема, Ісмаїл Гаспринський, Номан Челебіджіхан і Бекір Чобан-заде. Вірші можна “розблоковувати” за бали.
Гра передбачає такі основні етапи:
- поміняти місцями слова, які стоять не на своєму місці;
- прибрати зайві слова;
- виправити слова, що містять помилку;
- вставити пропущені літери.
Розробник головоломки Саша Козлов зазначає, що завдяки приємній музиці та мінімалістичному дизайну медитативна гра допоможе розслабитися й зануритися у світ кримськотатарської поезії.
Гра доступна для iOS та Android.
- У Софії (Болгарія) відкрили виставку кримськотатарської культури “Qalqan/Щит” відомого українського митця-кераміста Рустема Скибіна.
- В Україні запровадять премію за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.
- Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою – наразі триває підготовка цього рішення.
- Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету у Львові анонсував курс із вивчення кримськотатарської мови.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.