У Нью-Йорку сотні кримських татар відзначили 80-ті роковини примусової депортації з Криму

Джерело: Букви

18 травня команда Crimean Tatar Foundation USA організувала мітинг у Нью-Йорку на 80-ті роковини примусової депортації етнічного народу з Криму. Мета акції — підвищити обізнаність американської громадськості про злочини радянської влади.

Безпосередньо на мітинг прийшло понад 200 кримських татар, українців, чеченців та інших народів, представники котрих мешкають у Нью-Йорку.

Сотні кримських татар з усього Нью-Йорка зібралися на Тайм-сквер 18 травня, аби відзначити трагічні 80-ті роковини геноциду та примусової депортації етнічного народу з Криму радянською владою у 1944 році, — зазначили у повідомленні для Букв.

На мітингу зібралися члени згуртованого кримськотатарського народу, а також представники чеченської, турецької, азербайджанської та української діаспор, аби вшанувати пам’ять близько 200 тисяч кримських татар, котрих насильно вивезли з батьківщини своїх предків у Криму.

Учасники акції тримали транспаранти, співали кримськотатарський гімн “Ант Еткенмен”, слухали промови, в яких розповідали про трагічні події того часу.

Зауважимо, мітинг мав на меті підвищити обізнаність американської громадськості про розділ історії 19 століття, який часто забуває світова спільнота.

Довідка. Захід організували Crimean Tatar Foundation USA за сприяння українських та кримськотатарських організацій Нью-Йорка. Інформаційні матеріали надані представництвом Президента України в АР Крим і Кримською платформою для просвіти американського суспільства про геноцид і триваючу російську агресію.

Читайте також: 18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.