У Нью-Йорку сотні кримських татар відзначили 80-ті роковини примусової депортації з Криму

Джерело: Букви

18 травня команда Crimean Tatar Foundation USA організувала мітинг у Нью-Йорку на 80-ті роковини примусової депортації етнічного народу з Криму. Мета акції — підвищити обізнаність американської громадськості про злочини радянської влади.

Безпосередньо на мітинг прийшло понад 200 кримських татар, українців, чеченців та інших народів, представники котрих мешкають у Нью-Йорку.

Сотні кримських татар з усього Нью-Йорка зібралися на Тайм-сквер 18 травня, аби відзначити трагічні 80-ті роковини геноциду та примусової депортації етнічного народу з Криму радянською владою у 1944 році, — зазначили у повідомленні для Букв.

На мітингу зібралися члени згуртованого кримськотатарського народу, а також представники чеченської, турецької, азербайджанської та української діаспор, аби вшанувати пам’ять близько 200 тисяч кримських татар, котрих насильно вивезли з батьківщини своїх предків у Криму.

Учасники акції тримали транспаранти, співали кримськотатарський гімн “Ант Еткенмен”, слухали промови, в яких розповідали про трагічні події того часу.

Зауважимо, мітинг мав на меті підвищити обізнаність американської громадськості про розділ історії 19 століття, який часто забуває світова спільнота.

Довідка. Захід організували Crimean Tatar Foundation USA за сприяння українських та кримськотатарських організацій Нью-Йорка. Інформаційні матеріали надані представництвом Президента України в АР Крим і Кримською платформою для просвіти американського суспільства про геноцид і триваючу російську агресію.

Читайте також: 18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.