У Нью-Йорку сотні кримських татар відзначили 80-ті роковини примусової депортації з Криму

Джерело: Букви
18 травня команда Crimean Tatar Foundation USA організувала мітинг у Нью-Йорку на 80-ті роковини примусової депортації етнічного народу з Криму. Мета акції — підвищити обізнаність американської громадськості про злочини радянської влади.
Безпосередньо на мітинг прийшло понад 200 кримських татар, українців, чеченців та інших народів, представники котрих мешкають у Нью-Йорку.
Сотні кримських татар з усього Нью-Йорка зібралися на Тайм-сквер 18 травня, аби відзначити трагічні 80-ті роковини геноциду та примусової депортації етнічного народу з Криму радянською владою у 1944 році, — зазначили у повідомленні для Букв.
На мітингу зібралися члени згуртованого кримськотатарського народу, а також представники чеченської, турецької, азербайджанської та української діаспор, аби вшанувати пам’ять близько 200 тисяч кримських татар, котрих насильно вивезли з батьківщини своїх предків у Криму.
Учасники акції тримали транспаранти, співали кримськотатарський гімн “Ант Еткенмен”, слухали промови, в яких розповідали про трагічні події того часу.
Зауважимо, мітинг мав на меті підвищити обізнаність американської громадськості про розділ історії 19 століття, який часто забуває світова спільнота.
Довідка. Захід організували Crimean Tatar Foundation USA за сприяння українських та кримськотатарських організацій Нью-Йорка. Інформаційні матеріали надані представництвом Президента України в АР Крим і Кримською платформою для просвіти американського суспільства про геноцид і триваючу російську агресію.
Читайте також: 18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
- У Софії (Болгарія) відкрили виставку кримськотатарської культури “Qalqan/Щит” відомого українського митця-кераміста Рустема Скибіна.
- В Україні запровадять премію за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.
- Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою – наразі триває підготовка цього рішення.
- Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету у Львові анонсував курс із вивчення кримськотатарської мови.
- Український боксер, чемпіон світу в надважкій вазі за версіями WBO, WBA, IBO та IBF Олександр Усик прийшов на пресконференцію напередодні поєдинку за звання абсолютного чемпіона світу в костюмі з кримськотатарським орнаментом, який створив бренд Ельвіри Гасанової Damirli.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.