Полу Маккартні повернули його першу гітару, вкрадену 50 років тому

Джерело: The Lost Bass

Британському співаку й композитору, одному із засновників гурту The Beatles Полу Маккартні повернули його першу бас-гітару, яку викрали ще в 1972 році.

Німецький виробник Karl Hofner підтвердив справжність знайденої гітари Маккартні, це модель Hofner 500/1 1961 року.

“Після запуску проєкту Lost Bass повернуто бас-гітару Höfner 500/1 1961 року Пола, вкрадену в 1972 році. Hofner засвідчив справжність гітари. Пол неймовірно вдячний усім, хто брав участь у пошуках”, – йдеться в заяві, опублікованій на сайті Маккартні.

Міжнародна ініціатива The Lost Bass, створена для пошуку гітари, шукала інструмент з 2018 року.

Відомо, що бас-гітару викрали із фургона в ніч на 10 жовтня 1972 року в районі Ноттінг-Хілл у Лондоні. The Lost Bass вдалося з’ясувати, хто саме вкрав інструмент. Далі організація отримала інформацію про те, що злодій продав його власнику пабу в районі Ноттінг-Хілл.

Після кількох років безрезультатних пошуків 2023-го у справі стався прорив. До проєкту долучилися журналіст Скотт Джонс і телепродюсер Наомі Джонс, а про пошуки гітари розповіла The Sunday Telegraph.

Після повідомлень у ЗМІ до ініціаторів проєкту почали надходити повідомлення з усього світу, свою допомогу запропонували близько 600 осіб.

Завдяки розголосу хтось із жителів багатоповерхового будинку на південному узбережжі Англії згадав про стару бас-гітару, яка була на горищі. Діставши її, вони зрозуміли, що це за гітара. І вже через кілька днів її повернули Полу Маккартні.

Гітара була в оригінальному чохлі, на ній можна грати, хоча інструмент потребує незначного ремонту.

Сам же Пол Маккартні купив гітару в Гамбурзі 1961 року приблизно за 30 фунтів стерлінгів. Через кілька років гітара стала резервним басом, але музикант використовував її до розпаду The Beatles.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.