Помер Геннадій Москаль: політики та громадські діячі відреагували на його смерть
Джерело: інформацію зібрали “Букви”
Після важкої хвороби помер народний депутат та ексголова Закарпатської та Луганської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль у віці 73 років. На його смерть відреагували політики та громадські діячі.
Ірина Геращенко, співголова фракції “Європейська Солідарність”, згадала, як у 2015 році вони “часто приїжджали в Сєвєродонецьк з гуманітарними вантажами і з ГенГеничем моталися до військових, в дальні села, в будинок малятка, евакуйований з Луганська”.
“Я знала ГенГенича ще з кримського періоду, де він давав чортів чортам. Ми були в опозиції до режиму Януковича. Але сьогодні згадую 2015, важкий час, коли, можливо, не вся країна відчувала, що йде війна, а на Луганщині було дуже гаряче. Й там був потрібен Москаль. Москаль, який любив Україну. Памʼятаємо”, — написала вона.
Арсеній Яценюк, голова Київського безпекового форуму та прем‘єр-міністр України (2014-16 рр.), у Facebook написав, що пам’ятав Геннадія Москаля ще зі студентських часів, коли той викладав у них на курсі.
“Інтелектуал, світла людина, щиро закохана в Україну”. “Головний Москаль України”, – любив жартувати Геннадій Геннадійович, який на своєму життєвому шляху ніколи не зраджував патріотичних поглядів і державних інтересів України”, — написав Яценюк.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко зазначив, що “важко знайти в Україні людину, яка не знала б Геннадія Москаля”.
“Він був не просто яскравою і талановитою людиною — Геннадій був та залишається відданим патріотом України. Москаль не тільки вмів влучно підібрати слова, а й так само ефективно долав усі виклики, які з’являлися протягом його життя. З розумом і гумором, який обеззброював опонентів. Він був ефективним керівником, де б не працював: що в Міністерстві внутрішніх справ, що на Закарпатті, що на Луганщині. Вічна пам’ять”, — додав п’ятий президент.
Десятий Голова Державної митної служби України, заступник Голови Державної фіскальної служби України (до 23.03.2015) Анатолій Макаренко згадав, яку у 2014 році вони мали розмову по закритому урядовому зв’язку щодо “митників, які затримали вантаж для целюлозно-паперового комбінату”. За його словами, вони потім згадували ту розмову зі сміхом.

Скриншот: Анатолій Макаренко
Голова громадського руху “Рідна країна” Микола Томенко згадав, як він “Геннадієм Москалем рятували Мукачевський замок “ПАЛАНОК” від приватизації?”.
“Щоб зберегти національний статус цього замку ми ухвалили спеціальну Постанову Верховної Ради, а згодом на посаді голови Закарпатської ОДА Геннадій Геннадійович захищав цей обʼєкт, бо він “національне надбання, а не родинний маєток для місцевого клану”. Спочивай з миром! Світла памʼять”, — написав глава руху.
Колишній міністр внутрішніх справ та колишній генпрокурор, народний депутат трьох скликань Верховної Ради Юрій Луценко поділився, що знав Геннадія Москаля з 2005 року, “коли він сильно допоміг відновити роботу кримінального блоку та й взагалі, зрозуміти виклики системи”.
Політик і громадський діяч Борислав Береза заявив, що Москаль був “неординарною та цікавою людиною, яка багато чого знала”.
“Ми у багатьох питаннях мали з ним різні позиції, але у питанні патріотизму він був патріотом України на 100% і доводив це не раз. Він давно вже хворів і йому було важко”, — додав він. ” Це був єдиний Москаль, якого я пригадую добрим словом. Прощавай, ГенГен. RIP”.
Народний депутат Олексій Гончаренко запропонував пригадати, яким був Геннадій Москаленко, оскільки він ще у довоєнному житті брав участь в програмі “Гончаренко рулить”.
“Геннадій Геннадійович ніколи не добирав слів, говорив прямо, як є”, — додав нардеп.
Довідка. Геннадій Геннадійович Москаль — український політик, колишній голова Закарпатської обласної державної адміністрації, український політик та правник, генерал-лейтенант міліції, кандидат юридичних наук (2002), доцент (2005), Народний депутат України від фракції партії “Батьківщина”. У 2011–2013 входив до складу політичної партії “Фронт Змін”, однак після її вливання до “Батьківщини” перейшов з іншими однопартійцями до нової партії, отримавши місце у політичній раді партії. З 2007 Народний депутат України VI та VII скликань, з грудня 2012 перший заступник голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації з 5 березня 2015. З 15 липня 2015-го по 11 червня 2019-го — знову голова Закарпатської ОДА. 25 серпня 2014 на закритому засіданні партії “Батьківщина” виключений з партії і всіх її керівних органів.
Має низку державних нагород, зокрема: Орден “За заслуги” (2019, Угорщина) — за громадянські заслуги перед державою, Орден “За заслуги” I ступеня, II ступеня (2006), III ступеня, звання Заслуженого юриста України з 1997 року.
- У віці 100 років помер японський інженер Шігейчі Негісі, який першим автоматизував караоке.
- 21 лютого 2024 року на 87-му році життя помер Степан Хмара – Герой України, народний депутат трьох скликань, політв’язень радянських концтаборів та співавтор Конституції України.
- 10 лютого, у віці 78 років помер український перекладач, літературознавець та кандидат філологічних наук Віктор Дмитрук. Він відомий своїми перекладами творів з польської та англійської мов, серед яких праці таких авторів як Ольга Токарчук, Адам Загаєвський, Джон Ерскін та Сьюзен Зонтаг тощо.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.