Помер український перекладач і літературознавець Віктор Дмитрук

Джерело: Читомо

У суботу, 10 лютого, у віці 78 років помер український перекладач, літературознавець та кандидат філологічних наук Віктор Дмитрук. Він відомий своїми перекладами творів з польської та англійської мов, серед яких праці таких авторів як Ольга Токарчук, Адам Загаєвський, Джон Ерскін та Сьюзен Зонтаг тощо.

Про смерть перекладача сповістили на кафедрі слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка, а також його дружина, славістка та літературознавиця Алла Татаренко.

Фото: Читомо

Остап Сливинський, перекладач та поет, який працював з Віктором Дмитруком над перекладами польських текстів, поділився своїми спогадами про померлого.

“Він для мене був перекладачем-титаном. Я не маю такої впертості, методичності, послідовності. Я не зміг би, наприклад, роками перекладати архискладний роман Потоцького “Рукопис, знайдений у Сараґосі” […] просто через внутрішню потребу і усвідомлення своєї місії. Вже за один цей переклад варто перед ним зняти капелюха. А скільки ще було всього”, – написав Сливинський.

Довідка. Віктор Дмитрук був старшим викладачем кафедри іноземних мов у Львівській політехніці та доцентом кафедри світової літератури ЛНУ імені Івана Франка. Він викладав курси з вступу до літературознавства, історії світової літератури та літератури США.

Віктор Дмитрук розпочав перекладати художні та наукові тексти з середини 1990-х років. Серед його перекладів – праці економіста Фрідріха Августа фон Гайєка, філософів Барбари Скарги і Френсіса Фукуями, антрополога Томаса Гілланда Еріксена, критикині та письменниці Сьюзен Зонтаг, сценариста Іена Мак’юена, а також твори різних польських та американських авторів, включаючи 42-го президента США Білла Клінтона.

Станом на 28 лютого Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку.

ЦРУ та інші американські розвідувальні служби надають дані українським воїнам для цілеспрямованих ракетних ударів, відстежують пересування російських військ та допомагають підтримувати шпигунські мережі.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

Згідно з аналізом нещодавнього витоку файлів поліції КНР, з 2014 року у китайській провінції Сіньцзяні заарештували та ув’язнили сотні тисяч уйгурських жінок, серед яких – релігійні лідерки.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.