Помер колишній очільник Закарпатської та Луганської ОДА Геннадій Москаль

Джерело: Микола Княжицький/Facebook

У віці 73 років пішов у засвіти колишній народний депутат та ексголова Закарпатської та Луганської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

Після важкої хвороби помер Геннадій Москаль. Вічна памʼять. Співчуття родині. Він займав багато державних посад, був справжнім патріотом і людиною талановитою, — повідомив Княжицький.

Він нагадав, що саме Геннадій Москаль під час Революції Гідності попереджав журналістів про плановані напади, а згодом оприлюднив плани влади Януковича на знищення “Еспресо”, “5 каналу” та інших патріотичних медіа.

Народився Геннадій 11 грудня 1950 року на Північній Буковині у селі Задубрівка, Заставнівського району, Чернівецької області у сім’ї службовців.

У 1970 році закінчив Чернівецький технікум залізничного транспорту. У 20 років почав працювати, ставши оглядачем вагонів відділу вагонного господарства Тернопільського відділення Львівської залізниці.

Навчався у Львівській спеціальній середній школі міліції МВС СРСР, а з 1975 почав працювати в органах внутрішніх справ. За цей час Геннадій Геннадійович зробив блискавичну кар’єру від інспектора до заступника міністра внутрішніх справ України, генерала-лейтенанта міліції.

З 1995 по жовтень 1997 перебував на посаді начальника управління Міністерства внутрішніх справ України у Закарпатській області. А вже з червня 2001 Геннадій Геннадійович був призначений головою Закарпатської обласної державної адміністрації. У 2002 Геннадій Геннадійович Москаль здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук, захистивши кандидатську дисертацію на тему “Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці XIX — на початку XX ст”.

З 1 серпня 2004 року очолив “Комісію у справах осіб, депортованих за національними ознаками”, а також став головою “Міжвідомчої координаційної ради з питань співробітництва з українською діаспорою”. З лютого 2005 по 18 листопада 2005 його призначили заступником Міністра внутрішніх справ України та начальником кримінальної міліції. Москаль пішов у відставку при міністрі Юрію Луценку. Того ж дня його призначено головою Луганської обласної державної адміністрації, де він пропрацював близько пів року.

З 17 травня 2006 по 9 січня 2007 рік — Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим.

З 9 січня 2007 по 11 квітня 2007 — заступник Голови Служби безпеки України.

Депутат Верховної Ради 6-го скликання з 23 листопада 2007 від Блоку “Наша Україна — Народна самооборона”, № 41 в списку. На час виборів: президент юридичної компанії “Правозахист”, безпартійний. Член фракції Блоку “Наша Україна — Народна самооборона” (з 23 листопада 2007). Перший заступник голови Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією (з 26 грудня 2007).

18 вересня 2014 Президент Петро Порошенко призначив на посаду голови Луганської обласної державної адміністрації.

З 15 липня 2015 року голова Закарпатської обласної державної адміністрації.

23 квітня 2019 року голова Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль подав у відставку.

11 червня заступник голови АП Руслан Рябошапка заявив, що указом президента Володимира Зеленського Москаль, поряд з іншими губернаторами, був звільнений з поста глави Закарпатської ОДА.

Довідка. Геннадій Геннадійович Москаль — український політик, колишній голова Закарпатської обласної державної адміністрації, український політик та правник, генерал-лейтенант міліції, кандидат юридичних наук (2002), доцент (2005), Народний депутат України від фракції партії “Батьківщина”. У 2011–2013 входив до складу політичної партії “Фронт Змін”, однак після її вливання до “Батьківщини” перейшов з іншими однопартійцями до нової партії, отримавши місце у політичній раді партії. З 2007 Народний депутат України VI та VII скликань, з грудня 2012 перший заступник голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації з 5 березня 2015. З 15 липня 2015-го по 11 червня 2019-го — знову голова Закарпатської ОДА. 25 серпня 2014 на закритому засіданні партії “Батьківщина” виключений з партії і всіх її керівних органів.

Має низку державних нагород, зокрема: Орден “За заслуги” (2019, Угорщина) — за громадянські заслуги перед державою, Орден “За заслуги” I ступеня, II ступеня (2006), III ступеня, звання Заслуженого юриста України з 1997 року.

Казахстанські банки Home Credit Bank та Kaspi Bank призупинили випуск дебетових карт для нерезидентів, зокрема для іноземців без посвідки на проживання.

21 січня парламент Іраку ухвали три законопроєкти, зокрема правки до закону про особистий статус, який, за твердженням опонентів, фактично легалізує шлюб з дівчатками віком від 9-ти років.

У Туреччині до 76 зросла кількість жертв унаслідок пожежі в готелі на гірськолижному курорті. Правоохоронці затримали дев’ятьох осіб через інцидент, серед них – власник готелю.

Щорічно 22 січня в Україні відзначають День Соборності на честь проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки у 1919 році.

Триває 1064-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 823 тисячі осіб.