Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на «зернову угоду»
Джерело: LRT
Литва дотримується чіткої позиції, що послаблення санкцій проти диктаторів є неправильним, заявив президент Гітанас Науседа.
Про це він сказав у Клайпеді, відповідаючи на запитання про прохання РФ пом’якшити санкції Європейського Союзу в обмін на угоду про безпечний експорт українського зерна через Чорне море.
Ми вважаємо, що пом’якшувати санкції проти диктаторів абсолютно неправильно, – заявив лідер країни. – Це позиція всіх органів влади, на якому б рівні не відбувалися обговорення.
Раніше дипломат ЄС на умовах анонімності повідомив, що в ЄС готові прислухатися до запитів Росії, переданих ООН, аби продовжити угоду про експорт українського зерна.
Одна з них – скасування деяких західних санкцій проти Москви.
Проте Литва дотримується позиції, що санкції не можуть бути послаблені ні для Росії, ні для Білорусі. Також у країні переконані, що обмеження для РБ потрібно посилити. Та попри розбіжності, очікується, що наступного тижня ЄС затвердить менший пакет санкцій проти Білорусі, який охоплюватиме товари подвійного призначення, високі технології та авіацію.
Варто нагадати, що генсек ООН Антоніу Гутерреш запропонував Путіну продовжити угоду в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після робочої поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним.
- Українські фермери побоюються втратити засоби до існування після того, як Росія вийшла з зернової угоди, яка дозволяла безпечний експорт українського зерна Чорним морем.
- “Зробив велику помилку” – Макрон засудив рішення Путіна вийти з “зернової угоди”.
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.