Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на «зернову угоду»
Джерело: LRT
Литва дотримується чіткої позиції, що послаблення санкцій проти диктаторів є неправильним, заявив президент Гітанас Науседа.
Про це він сказав у Клайпеді, відповідаючи на запитання про прохання РФ пом’якшити санкції Європейського Союзу в обмін на угоду про безпечний експорт українського зерна через Чорне море.
Ми вважаємо, що пом’якшувати санкції проти диктаторів абсолютно неправильно, – заявив лідер країни. – Це позиція всіх органів влади, на якому б рівні не відбувалися обговорення.
Раніше дипломат ЄС на умовах анонімності повідомив, що в ЄС готові прислухатися до запитів Росії, переданих ООН, аби продовжити угоду про експорт українського зерна.
Одна з них – скасування деяких західних санкцій проти Москви.
Проте Литва дотримується позиції, що санкції не можуть бути послаблені ні для Росії, ні для Білорусі. Також у країні переконані, що обмеження для РБ потрібно посилити. Та попри розбіжності, очікується, що наступного тижня ЄС затвердить менший пакет санкцій проти Білорусі, який охоплюватиме товари подвійного призначення, високі технології та авіацію.
Варто нагадати, що генсек ООН Антоніу Гутерреш запропонував Путіну продовжити угоду в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після робочої поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним.
- Українські фермери побоюються втратити засоби до існування після того, як Росія вийшла з зернової угоди, яка дозволяла безпечний експорт українського зерна Чорним морем.
- “Зробив велику помилку” – Макрон засудив рішення Путіна вийти з “зернової угоди”.
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.
Американський журнал The Times опублікував відео з наслідками російського удару по Києву, внаслідок якого загинуло щонайменше десять осіб, поранено – 90.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.