Понад 500 абітурієнтів подали заяви на вступ до медуніверситетів на реабілітаційні спеціальності

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України.

Від початку вступної кампанії до медичних закладів вищої освіти вже подано 527 заяв на вступ на реабілітаційні спеціальності.

Серед поданих заяв, зокрема:

  • 326 — на здобуття ступеня бакалавра за спеціальністю 227 “Терапія та реабілітація”,
  • 201 — на здобуття ступеня магістра за спеціальністю 225 “Медична психологія”.

Нагадаємо, що нещодавно уряд ухвалив постанову, якою суттєво збільшив обсяги підготовки фахівців з реабілітації та лікарів-психологів у закладах вищої освіти, підпорядкованих МОЗ. Відтак, цього року обсяг державного замовлення планується збільшити на 1 005 майбутніх фахівців з фізичної терапії та ерготерапії та 40 лікарів-психологів.

У відомстві зазначили, що на сьогодні питання підготовки та навчання фахівців з реабілітації є пріоритетним для держави, оскільки збільшення кількості фахівців у цьому напрямі допоможе у майбутньому ефективно долати післявоєнні виклики, а також надавати кваліфіковану медичну допомогу постраждалим.

“Міністерство охорони здоров’я України запрошує абітурієнтів вступати на такі важливі спеціальності. Адже через повномасштабну війну значно зросла кадрова потреба у професійних реабілітологах і психологах, завдяки яким у майбутньому ми зможемо відновлювати наших цивільних та військових”, – наголосили у МОЗ.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.