Понад 500 абітурієнтів подали заяви на вступ до медуніверситетів на реабілітаційні спеціальності

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України.

Від початку вступної кампанії до медичних закладів вищої освіти вже подано 527 заяв на вступ на реабілітаційні спеціальності.

Серед поданих заяв, зокрема:

  • 326 — на здобуття ступеня бакалавра за спеціальністю 227 “Терапія та реабілітація”,
  • 201 — на здобуття ступеня магістра за спеціальністю 225 “Медична психологія”.

Нагадаємо, що нещодавно уряд ухвалив постанову, якою суттєво збільшив обсяги підготовки фахівців з реабілітації та лікарів-психологів у закладах вищої освіти, підпорядкованих МОЗ. Відтак, цього року обсяг державного замовлення планується збільшити на 1 005 майбутніх фахівців з фізичної терапії та ерготерапії та 40 лікарів-психологів.

У відомстві зазначили, що на сьогодні питання підготовки та навчання фахівців з реабілітації є пріоритетним для держави, оскільки збільшення кількості фахівців у цьому напрямі допоможе у майбутньому ефективно долати післявоєнні виклики, а також надавати кваліфіковану медичну допомогу постраждалим.

“Міністерство охорони здоров’я України запрошує абітурієнтів вступати на такі важливі спеціальності. Адже через повномасштабну війну значно зросла кадрова потреба у професійних реабілітологах і психологах, завдяки яким у майбутньому ми зможемо відновлювати наших цивільних та військових”, – наголосили у МОЗ.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.