Понад 62 тис. українських військових пройшли навчання в ЄС – Умєров
Джерело: Рустем Умєров/Facebook
Міністр оборони України Рустем Умєров під час зустрічі з делегацією Комітету з питань політики та безпеки ЄС повідомив скільки українських військових пройшли навчання в ЄС.
“З жовтня 2022 року в рамках Місії військової допомоги EUMAM понад 62 тисячі українських військовослужбовців пройшли навчання у країнах ЄС, і до кінця року ця цифра зросте до 75 тисяч”, – розповів Умєров.
Також він подякував за рішення послів ЄС продовжити мандат Місії ще на два роки.
Міністр закликав європейські країни інвестувати у виробництво безпосередньо в Україні. Очільник відомства зазначив, що Україна готова укладати довгострокові контракти та розвивати спільне виробництво дронів, далекобійних засобів і боєприпасів.
“Очікуємо новий транш допомоги від ЄС у розмірі 1.9 млрд євро за рахунок заморожених російських активів — кошти, які нам потрібні негайно. Ми також сподіваємося, що партнери знайдуть можливість виділити 6 млрд євро з Європейського фонду миру для зміцнення українського війська на фронті”.
- У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.
У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.
У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну.