Понад дві сотні воєнізованих об’єктів на території РФ розміщені у зоні дії ATACMS – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW підрахували, що у межах радіуса дії американської ракети ATACMS на території РФ розміщено 245 воєнізованих об’єктів. Щобільше, фахівці створили онлайн-мапу цих об’єктів.
23 серпня ЗМІ, з посиланням на американських посадовців, які говорили на умовах анонімності, повідомили, що РФ передислокувала 90% літаків, які розташовані у зоні дій ракет Storm Shadow і ATACMS . Також вони сказали, що США пережали Україні незначну кількість ракет, аргументуючи цим заборону на використання ATACMS на території РФ.
В ISW зауважили, що у зоні дії американської ракети розміщено 16 авіабаз і окупанти дійсно здійснювали передислокацію літаків звідти. Проте, впевнені аналітики, це не зменшує важливості атак по російських військових об’єктах. Таких об’єктів є щонайменше 245 і з них всього 16 авіабаз.
Фахівці додали, що США дозволили Україні атакувати по території РФ з HIMARS, однак лише в обмежених межах. За таких обставин HIMARS може атакувати лише 20 військових об’єктів Росії. Решту 225 можна досягти лише з допомогою ATACMS. Принаймні 209 з 245 об’єктів – не авіабази.
“Українські сили використовують місцеві ударні системи дальнього радіуса дії для ураження деяких із цих цілей, але, схоже, у них небагато таких систем, тому відносно невелика кількість ATACMS, яку, як повідомляється, отримала Україна, може мати суттєве значення”, – вважають аналітики.
В ISW додали, що твердження США про те, що передислокація російських літаків з зони ураження ATACMS як аргумент на заборону застосування ракет по території РФ – спірне питання, адже залишаються сотні об’єктів, по яких можна вдарити.
Деякі джерела стверджують, що Україна вже підготувала список об’єктів, які хоче уразити американськими ракетами, і готується показати його США. В ISW, що не бачили цього списку, відтак не можуть оцінити, чи є серед запропонованих об’єктів ті, які вони внесли на свою карту.
Аналітики також додали, що навряд чи РФ передислокувала обладнання зі всіх 245 об’єктів, як авіацію. В ISW не спостерігали подібного і додали, що масова передислокація матеріально-технічних засобів стала б проблемою для військ РФ на фронті.
“Будь-яка оцінка, яка заперечує дозвіл Україні атакувати законні військові об’єкти у Росії виключно на основі передислокації повітряних засобів, є неповною, оскільки вона не враховує сотні інших об’єктів, які підтримують війну Росії проти України, і, отже, була б невірною. ISW не стверджує, що передислокація російських авіаційних засобів є єдиною причиною продовження заборони США на використання ATACMS проти законних військових цілей у Росії, оскільки ISW не пов’язана з прийняттям рішень США. Цей звіт має на меті відповісти на те, що виглядає як спроба відкинути цінність і важливість переоцінки цих обмежень на основі часткового представлення ситуації”, – резюмували аналітики.
- Посол Росії у США Анатолій Антонов поскаржився, що “у певний момент” Сполучені Штати знімуть всі обмеження для ЗСУ на використання американської зброї.
- Американські посадовці повідомили, чому США не дають дозволу на застосування ракет ATACMS для операцій ЗСУ у Курській області РФ.
Російський актор Юрій Борисов, який здобув популярність завдяки ролям у кремлівських фільмах був номінований на премію “Оскар” за роль другого плану у фільмі Шона Бейкера “Анора”.
Дівчина, яка раніше опублікувала відео зі звинуваченнями на адресу викладача театрального університету імені Карпенка-Карого Андрія Білоуса щодо сексуальних домагань, розкрила свою особистість. Нею виявилася 23-річна Софія Сапожнік.
У Києві відбулася прем’єра фільму “Операція Курськ” — першої документальної хроніки, що висвітлює наступальні операції Сил оборони на території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 117 бойових зіткнень.
Сьогодні, 24 січня, в адміністрації президента Сполучених Штатів Америки, Дональда Трампа, заявили про затримання та депортацію 538 нелегальних мігрантів.