Понад третину фахівців протимінної діяльності в Україні становлять жінки
Джерело: Міністерство оборони України
За даними Міноборони України наразі частка жінок, залучених до протимінної діяльності, становить понад 35%.
“Наша мета – забезпечити рівні можливості для всіх, включаючи жінок, людей з інвалідністю та представників різних соціальних і культурних груп. Наприклад, нині частка жінок, залучених до протимінної діяльності, становить понад 35%”, – розповів заступник начальника головного управління протимінної діяльності Олег Шуварський.
Водночас дослідження Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування (GICHD) свідчать, що “чимало з тих, хто постраждав від вибухонебезпечних предметів, хотіли б брати активну участь у виконанні завдань протимінної діяльності”.
“Приміром, після проходження відповідних курсів, дистанційно керувати машинами механізованого розмінування та БпЛА, займатися просвітницькою або комунікаційною діяльністю”, — йдеться у повідомленні.
В Міноборони нагадали, що загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну підрозділи Сил безпеки та оборони обстежили та очистили 592 197 гектарів територій та знешкодили 910 064 вибухонебезпечних предметів.
- Канада направить 15 млн канадських доларів (близько 11,7 млн дол. США) на проведення робіт із розмінування України.
- Міністерство оборони України розглядає можливість створення сучасного полігону для випробувань новітніх технологій, зокрема у сфері розмінування, із використанням штучного інтелекту.
- Норвегія у 2025 році виділить Україні 164 млн норвезьких крон (приблизно 14,4 млн доларів) на навчання та роботу з собаками-саперами для розмінування українських територій.
- У Генштабі показали собак-саперів – сестер Вікі та Вуді – які допомагають розміновувати звільнені від російських окупантів українські території.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.
Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.