Поплічники Медведчука, які готували державний переворот в Україні, отримали тюремні строки

Джерело: Служба безпеки України в Telegram

Завдяки доказовій базі Служби безпеки ув’язнено чотирьох спільників екснардепа Медведчука, які планували насильницьке захоплення влади в Україні.

Серед засуджених був громадянин Росії, фаховий військовий розвідник, який підтримував прямий зв’язок з представниками адміністрації Путіна та спецслужбами РФ.

Зловмисники мали план “синхронізувати” державний переворот з початком повномасштабного вторгнення Росії, сподіваючись допомогти агресору у швидкій окупації України.

Їхнім планом було захопити владу через громадські організації, які вони контролювали в Києві та інших регіонах України.

Ці прокремлівські групи планували організувати “національні збори” в Києві, де мали прийняти резолюцію про “відсторонення від влади” військового та політичного керівництва України.

У разі відмови, вони планували перейти до “силового сценарію” і залучили до своєї “бойової групи” близько півтори тисячі озброєних осіб.

Однак СБУ випередила ці незаконні дії та затримала організаторів, документуючи їхню діяльність. Зловмисників затримали на початку повномасштабного вторгнення Росії.

Згідно зі зібраними доказами, суд визнав зловмисників винними за ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (спроба насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади).

Призначено терміни ув’язнення: росіянину – 10 років, організатору злочину – 7 років, і двом його спільникам – по 5 років.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області під керівництвом обласної прокуратури.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.