Повідомлено про підозру генералу Росгвардії, що організовує масові репресії проти українських патріотів у Криму – СБУ

Джерело: пресслужба СБУ

За матеріалами Служби безпеки повідомлено про підозру ексзаступнику начальника управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України, а нині генералу Росгвардії В’ячеславу Харєву, який командує придушенням партизанського руху в Криму.

У 2014 році, під час захоплення півострова росіянами посадовець залишився у Сімферополі та перейшов на бік загарбників. Окупанти призначили його “начальником штабу головного управління військ Росгвардії по республіці Крим та м. Севастополь” і надали звання “генерал-майор”.

Нині Харєв виконує завдання Кремля щодо придушення опору на території півострова. Він організовує масові репресії, під час яких росіяни викрадають людей з їхніх помешкань, посеред вулиці та ув’язнюють до тюрем.

Зокрема серед потерпілих – українські патріоти в Криму, які здійснюють супротив агресору.

У застінках до них застосовують психологічний тиск та фізичне насильство. Непоодинокі випадки тримання ув’язнених протягом тривалого часу без їжі та води і з постійними погрозами “повільної смерті”, – повідомили у пресслужбі відомства.

У такий спосіб ворог намагається залякати мешканців Криму, зламати супротив та змусити співпрацювати на користь РФ.

Наразі Харєву повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Та оскільки він перебуває на тимчасово окупованій території, нині тривають заходи для його притягнення до відповідальності.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.