Попри санкції росіяни знову скуповують нерухомість в Європі

Джерело: росЗМІ

Російські громадяни, попри санкції та насторожене ставлення до “російських” грошей, знайшли обхідні шляхи та знову активно купують нерухомість в Європі.

На країни ЄС за підсумками першого півріччя припало 35% від загальної кількості угод росіян із закордонною нерухомістю. У 2022 році кількість угод росіян у Європі різко скоротилася через санкції, посилення імміграційних програм, закриття програм “золотих віз” та підвищення вимог до покупців. До цього додалися проблеми у розрахунках. Тому в 2023 році угод було ще менше, а європейська частка в покупках росіянами закордонної нерухомості становила лише 7%.

Натомість за підсумками перших трьох місяців вона була близько 10%, і тепер уже більше третини за півріччя. Нині ж забудовники в країнах ЄС знову проводять угоди з громадянами РФ, водночас для оплати багато хто бере рублі. Дедалі більше клієнтів-росіян оформляє посвідки на проживання у Євросоюзі як за інвестиції, так і на підставі фінансової незалежності. Лідери за популярністю — Франція, Іспанія та Кіпр.

Однак, у багатьох інших країнах та регіонах росіяни скоротили покупки. Загалом за перші шість місяців продажі закордонної нерухомості на 19% нижчі, ніж роком раніше.

Так, загалом лідером за кількістю угод залишається Південно-Східна Азія, на яку припало 40% усієї придбаної росіянами за півроку нерухомості. Найчастіше покупці обирали Таїланд (26% угод) та Балі (13%), де привабливі порівняно з іншими регіонами ціни, сприятливі для росіян правила перебування та немає санкційних обмежень. 15% угод припало на країни Близького Сходу, насамперед на ОАЕ, 7% – на Туреччину.

Натомість впав попит на Кариби, де минулого року росіяни здійснили 20% угод. Це пов’язано з тим, що держави регіону із цього року закрили останні програми з видачі росіянам паспортів в обмін на інвестиції. Тепер попит розосередився, географія угод набагато ширша, ніж рік тому: росіяни купують нерухомість у Катарі та В’єтнамі, у Камбоджі та на Маврикії.

У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.

Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів. 

14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.

Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.