Порошенко назвав п’ять основних завдань, необхідних для перемоги України

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу з трибуни парламенту назвав пʼять ключових пунктів стратегії перемоги України.

“Стратегія має містити 5 пунктів – фортифікаційні споруди, зброя і виробництво зброї українськими виробниками, дрони, засоби радіоелектронної боротьби. На все це потрібні гроші, і гроші має фінансувати українська економіка, український бізнес, який ми маємо захистити. Підтримуємо вимоги “Великої сімки” щодо закону про БЕБ, закликаємо владу не дурити партнерів”, – сказав Порошенко.

Також п’ятий президент наголосив, що через 10 років після початку російської агресії і два роки після повномасштабного вторгнення вже ні в кого немає сумнівів, що мета Путіна – знищити Україну.

“Путін прийшов не по Донбас, не по Авдіївку і Бахмут, Путін прийшов для того, щоб захопити всю Україну, знищити весь український народ, нас із вами. Не має бути жодних ілюзій, Україна знаходиться в смертельній небезпеці. Але є й досягнення: ми з вами зберегли державність. Ми зберегли Україну, і в цьому – початок нашої перемоги і її запорука. Заслуга в цьому всіх українців, але насамперед – заслуга ЗСУ”, – наголосив Петро Порошенко.

Також він нагадав, що з трибуни Верховної Ради всі чотири місяці до початку широкомасштабного вторгнення РФ Петро Порошенко і фракція “Європейська Солідарність” закликали прийняти законопроєкти, які збільшать обороноздатність України, збільшать фінансування Збройних сил. Також  фракція “ЄС” закликала розгорнути резерви, скомплектувати стратегічні резерви, перекрити шляхи наступу.

“І билися як головою об асфальт. До речі, тендери на Збройні сили були в 10 разів менші, аніж тендери на асфальт. Але з цим будемо розбиратися після війни”, – зауважив Порошенко.

Також він зазначив, що зараз фактором перемоги України є єдність: “Ми маємо сконцентрувати всі дипломатичні зусилля, в тому числі і парламентську дипломатію”.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.