«В України один ворог – Путін»: Порошенко відвідав фронт та закликав єднатись навколо ЗСУ

Джерело: пресслужба партії “Європейська Солідарність”

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко відвідав східний фронт із великою партією техніки для ЗСУ та закликав пам’ятати, хто наш справжній ворог і єднатись навколо ЗСУ.

“Весь народ України має об’єднатися навколо Збройних Сил. Тут в Києві почали розповсюджувати чутки, що Порошенко сьогодні “вийде на Майдан”. Я вирішив, що ми не будемо їх підводити. Сказали, що Порошенко вийде “на Майдан” – от ми виходимо “на Майдан” десь між Покровськом і Кураховим та Авдіївкою”, – сказав Порошенко.

Фото: “ЄС”

Він подякував генералу Валерію Залужному за його роботу та підтримку. 

“Я із Залужним давно воював. Я вважаю, що це “Залізний Генерал”. Я приєднуюсь до військовослужбовців Збройних Сил і до українського народу. Ми дякуємо “Залізному Генералу”. Він молодець. Я відчував його підтримку і можу сказати, що це дуже важливо, що Україна має таких генералів”, – наголосив Порошенко.

П’ятий президент також привітав генерала Олександра Сирського на новій посаді Головнокомандувача ЗСУ.

“Я з ним також з 14-го року воював. Це виходець із 72-ї бригади. Під час оборони Києва 72-га бригада відіграла визначальну роль. Я закінчив президентство, призначивши його командувачем ООС. Це людина досвідчена, смілива, компетентна. Я бажаю йому успіхів, успіхів нашим Збройним Силам”, – сказав Петро Порошенко.

Він також прокоментував інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна американському журналісту Такеру Карлсону.

“Сьогодні в України є один ворог, і цей ворог – Путін. Вчора Путін дав дуже знакове інтерв’ю американському журналісту. І з його інтерв’ю зрозуміло – з Путіним нема про що говорити. Єдина мета, яку він має, це знищити Україну. Єдине, як ми можемо протидіяти цьому – це дати їм по зубах”, – наголосив він.

Петро Порошенко на Донеччині передав зброю та спорядження на 28 млн грн у 9 бригад. Військова допомога включала вантажівки Foden, DAF’и, авторемонтні майстерні, прально-душові комплекси, гранатомети, квадрокоптери DJI Mavic, FPV-дрони та станції керування, шини для автомобілів HMMWV та “Урал”, тактичні активні навушники, хімічні грілки для рук та ніг, електроніку.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.